Korbus JacekAbsolwent - 1990 r.

Urodził się w Lublinie w 1971 roku. Studia: IWA UMCS w Lublinie w 1995 roku. Dyplom w Zakładzie Rzeźby pod kierownictwem prof. B. Zagajewskiego - Nagrodę Rektora UMCS. Staż w Atelier Pluridisciplinaire w Ecole de Recherche Graphiques w Brukseli.

Początkowo w Zakładzie Teorii Upowszechniania Kultury UMCS w Lublinie prowadził badania w zakresie współczesnej sztuki publicznej, kształtowania współczesnego oblicza metropolii, aspektu estetycznego funkcjonowania przestrzeni miejskiej i rozumienia przestrzeni w ogóle. Naukowo fascynuje go aspekt społeczny, pedagogiczny i filozoficzny kreacji przestrzennej, determinanty jej postrzegania mające wpływ na ludzką kreację i kulturowy sens formy.

Od 1998 roku prowadzi Pierwszy Polski Portal internetowy o Sztuce Publicznej. Nominacja do 2001-2002 Golden Web Award. Od 1991 roku jako grafik, designer współpracuje z wieloma agencjami reklamowymi, od 1998 roku związany z branżą IT. Administrując sieciami i serwerami (systemy IBM/Aix oraz Linux, SCO), administrując softwarem CATIA, zarządzając serwerami internetowymi (Lotus, Apache, Netscape), serwerami backup'u ADSM Adstar Distributed Storage Manager. Kompetencje graficzne i informatyczne łączy w swojej praktyce tworząc grafikę 3D stanowiącą dla niego również metodę wypowiedzi twórczej. Realizuje projekty dla firm i instytucji polskich i zagranicznych. Jest członkiem międzynarodowych stowarzyszeń profesjonalnych w dziedzinie design i programowania, technologii cyfrowych, jak i systemów z grupy UNIX.

Od 1999 roku prowadzi działalność dydaktyczną początkowo na Wydziale Pedagogiki i Psychologii UMCS kierunek: Animator i menadżer kultury, następnie w Warszawie, obecnie współpracuję z Kolegium Sztuk Pięknych UMCS.

Jako artysta prezentował swoje prace na kilkunastu wystawach w Polsce, ponadto w Paryżu, Brukseli, USA. Jako rzeźbiarz jest autorem kompozycji abstrakcyjnych oraz wielu realizacji między innymi sakralnej, na którą składają się kompozycje rzeźbiarskie, architektura i formowanie przestrzeni - placu modlitwy – Via Crucis przy Kolegiacie pw. Św. Jana Chrzciciela w Parczewie. Pracuje w wielotonowych blokach piaskowca i norweskiego granitu. Nauczyciel ZSP w Lublinie.

Linki zewnętrzne:

• COSMOGRAPHIAE UNIVERSALIS JACEK MARCIN KORBUS. [dostęp 2011.11.08] http://www.korbus.blogspot.com/
aktualizowano wpis: 2015.11.08

Galeria Absolwenta

fot.1

fot.2

fot.3

fot.4| Powrót do strony głównej ZSP|