Aukcja prac uczniów w ZSP

Stowarzyszenie Lubelski Plastyk Stowarzyszenie Lubelski Plastyk
aukcja23 października (czwartek) 2014 roku o godz. 17.00, podobnie jak w ubiegłych latach, w szkolnej auli Zespołu Szkół Plastycznych im. C.K. Norwida w Lublinie odbędzie się aukcja prac uczniowskich.

Przykładowe prace wybrane na aukcję

Zainteresowani zakupem unikatowych prac będą mogli licytować wykonane przez uczniów naszej szkoły małe dzieła sztuki: obrazy, grafiki, rysunki oraz prace z kręgu sztuki użytkowej – formy tkackie w technikach batiku, tkaniny splotowej, aplikacji, a także małe formy sztuki snycerskiej i rzeźbiarskiej – meble, ramy, płaskorzeźby i rzeźby w drewnie, metalu, patynowanym gipsie.

Serdecznie zapraszamy do udziału w licytacji. Dochód z aukcji zasili Stowarzyszenie Lubelski Plastyk, działające przy ZSP w Lublinie i będzie bezpośrednio związany z dofinansowaniem różnych form pomocy dla uczniów szkoły. Dodatkową zachętą może być fakt, że za stosunkowo niewielką kwotę można zostać właścicielem pracy – być może – przyszłego artysty, którego nazwisko znajdzie się wśród wybitnych twórców polskiej kultury.

Organizatorami aukcji są: Stowarzyszenie Lubelski Plastyk, Zespół Szkół Plastycznych im. C.K. Norwida w Lublinie i Rada Rodziców przy ZSP.

W tym samym czasie w szkole odbędzie się aukcja, z której dochód zostanie przeznaczony na zakup protezy dla Anny Tosiek – absolwentki ZSP im. C.K. Norwida i studentki ASP w Warszawie – która w wyniku wypadku straciła rękę.

flickr galeria także na flickr.com

Kurier LubelskiLeć Ilona, Uczniowie z lubelskiego „Plastyka” sprzedają na aukcji swoje dzieła. Dla Ani [W:] Kurier Lubelski dostęp [2014.10.24]

 

 

 

Dziennik WschodniMłodzi artyści zbierają pieniądze dla koleżanki. Na protezę [W:] Dziennik Wschodni dostęp [2014.10.24]

image_pdfimage_print