„Dzień otwartych drzwi szkoły” – zapraszamy

Samorząd Uczniowski ZSP Samorząd Uczniowski ZSP

DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI SZKOŁY W ZSP

w dniu 14 kwietnia 2014 r.

w godzinach od 10.00 do 15.00

Dzień Otwartych Drzwi w ZSP – relacja

Tegoroczny Dzień Otwartych Drzwi w naszej szkole miał miejsce 14 kwietnia.

Od 10: 00 rano zwarta i gotowa 14-osobowa ekipa witała przybyłych gości i zapraszała do obejrzenia szkoły „z przewodnikiem”, służąc wszelkimi informacjami o lubelskim Plastyku. Szkolne korytarze, aula i galeria pełne były prac uczniów, w tym tegorocznych dyplomów ze snycerstwa, tkaniny artystycznej i reklamy wizualnej. Na auli dodatkowo trwała całodzienna projekcja krótkich filmów i animacji poklatkowych, powstałych na zajęciach z reklamy wizualnej. Zwiedzający mieli również możliwość odwiedzenia sal lekcyjnych i pracowni, które tego dnia były dla nich otwarte. Ostatnim przystankiem, nie mniej ważnym i obowiązkowym, stał się projekt przygotowany przez Samorząd Uczniowski, czyli „Pociąg do sztuki”. Zarys pociągu, namalowany przez Magdę Zając i Gabriela Rudzkiego z klasy 4b, ciągnął się wzdłuż całego górnego korytarza i każdy chętny mógł zaznaczyć na nim swoją obecność – wagony, więc szybko wypełniły się rysunkami przyszłych artystów.

Dzień Otwartych Drzwi upłynął w miłej i przyjaznej atmosferze. Naszą szkołę odwiedziło równo 100 osób – goście pochodzili nie tylko z Lublina, ale i z wielu innych miejscowości Lubelszczyzny. Mamy nadzieję, że Plastyk wywarł na nich jak najlepsze wrażenie (dołożyliśmy ku temu wszelkich starań), a od września grono uczniów powiększy się o dwie liczne klasy pierwsze!

także galeria zdjęć na Flickr.com