Gra terenowa o życiu i twórczości C. K. Norwida – fotorelacja

Uczniowie grają w klasie. Kliknięcie w miniaturkę obrazka spowoduje wyświetlenie powiększonego zdjęcia.Z okazji 200 rocznicy urodzin Cypriana Kamila Norwida uczennice ZSP, a jednocześnie wychowanki BSA wraz z wychowawczynią przeprowadziły na terenie szkoły grę o życiu i twórczości Artysty dla swoich koleżanek i kolegów z klas pierwszych. Jej uczestnicy zmierzyli się m.in. z konkursem wiedzy o Norwidzie, rozszyfrowywali fragmenty jego tekstów poetyckich, rozwiązywali rebusy, grali w „wisielca” z wykorzystaniem tytułów jego dzieł, deklamowali poezję… Mogli też wykazać się swoimi talentami plastycznymi kreując prezent dla Artysty.

Wszyscy bawiliśmy się świetnie, a Norwid, no cóż, może choć trochę poczuł się doceniony…
Potwierdzeniem tych słów niech staną się wypowiedzi współorganizatorek gry i jej uczestników:

— Gra terenowa z okazji 200 rocznicy urodzin C. K. Norwida, przeprowadzona w dniu 19.10.2021 r. w szkole, sprawiła wszystkim wiele radości. Stojąc na punkcie gry terenowej byłam świadkiem zmagań grup z zadaniem – prezent dla Norwida. Podczas gry powstało multum bardzo ciekawych pomysłów i realizacji prezentów. Każda grupa stworzyła swój niepowtarzalny projekt. Na koniec gry odbyło się głosowanie na najlepszą propozycję prezentu. Każdy świetnie się bawił i bardzo chętnie weźmiemy udział w kolejnych propozycjach gier!
Marta Z., IIb

— Gra terenowa wypadła świetnie! Pierwszaki (pierwszoklasiści) świetnie sobie poradzili z zadaniami, a odrobina rywalizacji i adrenaliny nie zaszkodzi podczas dni pełnych nauki.
Julka K., IIb

— Współpraca zarówno z pierwszakami, jak i z innymi współorganizującymi grę była ciekawym doświadczeniem. Z chęcią bym to powtórzyła.
Zuzia D., IIb

— Gra terenowa, ze strony prowadzącej jedno z zadań, była ciekawym doświadczeniem. Miło się współpracowało z graczami podczas oprowadzania ich po zagadce. Chętnie uczestniczyłabym w kolejnych takich przedsięwzięciach.
Karolina K., IIa

— Odniosłam wrażenie, że duża część świeżaków po prostu świetnie zna łacinę (niektóre dzieła Norwida są zatytułowane w tym języku [od red.]). I szczerze, gdybym mogła, zagrałabym z pierwszakami jeszcze raz, ale aktywnie uczestnicząc w zabawie. Obecne pierwszaki trzymają poziom.
Edyta K., IIa

— Gra terenowa była super. Bardzo fajne było zadanie z prezentem dla Norwida. <3
Agata Z., Ia

— Gra terenowa o patronie naszej szkoły bardzo mi się podobała. Szczególnie kreatywność twórców, zadania i atmosfera.
Magda K., Ib

— Podczas gry dobrze się bawiłam. Dzięki niej mogłam się bardziej zintegrować z innymi z klasy. Myślę, że tego typu gry są świetnym pomysłem.
Karolina K., Ib

Opis alternatywny galerii – link do pliku .pdf 47 KB