Portret rodzinny

Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Portret Rodzinny”

Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Portret Rodzinny” ma formę biennale odbywającego się cyklicznie od 1999 roku.

Podstawowym celem konkursu jest przesłanie społeczno- psychologiczne związane z rodziną, diagnoza problemów pokoleniowych, ukazanie wartości rodzinnych w aspekcie estetyczno- moralnym, obyczajowym i filozoficznym. Konkurs stanowi okazję do konfrontacji artystycznej młodzieży z różnych środowisk społecznych i kulturowych , stymuluje twórczość utalentowanych uczniów.

Konkurs ma charakter interdyscyplinarny obejmuje rysunek, grafikę warsztatową i komputerową, malarstwo, rzeźbę, fotografię i tkaninę artystyczną.

Konkursowi towarzyszą liczne imprezy kulturalne w postaci spektakli teatralnych, prezentacji multimedialnych i wernisaży.

Konkurs ma charakter otwarty i jest kierowany do młodzieży w wieku 15-20 lat (800-1200 uczestników).

Kliknięcie w poniższe linki spowoduje przejście do artykułu na stronie szkoły.

Okłada katalogu Portretu Rodzinnego 2007. Szare logo i szare napisy na białym tle. Kliknięcie w miniaturkę obrazka spowoduje wyświetlenie powiększonego zdjęcia.

XIII edycja 2023 – link do strony gov.pl

XII edycja 2021