Kolejna wystawa fotografii uczniów ZSP w BIBLIO

Wystwa fotografii w Biblio6 marca w galerii Biblioteki Multimedialnej BIBLIO przy ul. Szaserów odbył się wernisaż kolejnej wystawy fotografii uczniów naszej szkoły, w którym udział wzięła młodzież naszej szkoły, rodzice oraz zaproszeni goście.Spotkanie zakończyła projekcja filmu produkcji BBC „Geniusz zaklęty w fotografii”. Wystawę zobaczyć można do końca marca w godzinach pracy biblioteki. Prace prezentuje dziesięć uczennic, które przygotowały autorskie zestawy fotografii. Tematem przewodnim wystawy jest tym razem pejzaż, będący jednym z głównych nurtów w historii fotografii. Jest czynnikiem często inspirującym młodych twórców. W swoich pracach autorki prezentują subiektywny stosunek do tematu, koncentrując swoje zainteresowanie na szerokich planach, walorach estetycznych lubelskiego pejzażu, lub intymnej obserwacji detalu, gry światła opisującego rzeczywistość, budującego klimat obrazu.

Zdjęcia wykonane w technice cyfrowej prezentują: Aleksandra Błaszczak, Agnieszka Giecko, Paulina Kępowicz, Gabriela Lisiak, Ewelina Orłowska, Paulina Pasztaleniec, Zuzanna Stanuch, Dominika Tuniewicz, Patrycja Walewska, Katarzyna Wójtowicz. Wystawa przygotowana została pod merytoryczną opieką nauczycieli fotografii: Małgorzaty Kierczuk – Macieszko oraz Krzysztofa Wereńskiego.

Krzysztof Wereński