Maciej Kusy

Absolwent Zespołu Szkół Plastycznych im. Cypriana Kamila Norwida w Lublinie (2010 rok). W listopadzie 2016 r. otrzymał wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie dla studentów i absolwentów wyższych szkół artystycznych pt.  (NIE)OBECNOŚĆ.

W tegorocznej edycji w/w konkursu spośród 855 zgłoszonych prac jury wybrało 35.  Pokonkursową wystawę można zobaczyć w Galerii Labirynt przy ul. Popiełuszki 5 w Lublinie. Wystawa czynna do 18.12.2016 (wtorek – niedziela, godz. 12.00 -19.00). Wstęp wolny. Wystawa jest przeglądem różnorodnych technik artystycznych, oprócz instalacji, wideo i fotografii, jest też grafika, malarstwo, ceramika, rysunek.

Maciej Kusy w latach 2010-2016 studiował i uzyskał dyplom na kierunku Malarstwo w pracowni prof. Jacka Wojciechowskiego na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie.

Inne nagrody:

• Pierwsza nagroda grupowa na I PLENERIADZIE uczelni artystycznych, Kazimierz Dolny, kwiecień 2013
  • Pierwsza nagroda grupowa na II PLENERIADZIE uczelni artystycznych, Kazimierz Dolny, październik 2013
  • Grand Prix – Ogólnopolski Studencki Konkurs Malarski im. Wojciecha Fangora, Gdańsk, październik 2015 za zestaw prac z cyklu Palety

Linki zewnętrzne:

Źródło fot.: Grand Prix dla studenta Wydziału Artystycznego [W:] UMCS [online]. [dostęp 2016.11.30] http://www.umcs.pl/pl/aktualnosci,51,grand-prix-dla-studenta-wydzialu-artystycznego,26934.chtm

E. K.