XIV Makroregionalny przegląd z rysunku, malarstwa i rzeźby

29 marca 2019 w ZSP im. J. Brandta w Radomiu odbył się XIV Makroregionalny przegląd z rysunku, malarstwa i rzeźby uczniów szkół plastycznych regionu północno – wschodniego. W przeglądzie wzięło udział 15 szkół plastycznych: licea plastyczne, ogólnokształcące szkoły sztuk pięknych, szkoły policealne.

Od lewej: Patrycja Lipczyńska, Anna Myszkowiak, Eliza Kołodziej

Zespół Szkół Plastycznych im. C. K. Norwida w Lublinie w tym roku reprezentowały uczennice III klasy LP – Anna Myszkowiak – rzeźba, Eliza Kołodziej – rysunek oraz OSSP – Patrycja Lipczyńska – malarstwo. Uczennice przygotowywały się w pracowniach nauczycieli: Agnieszki Kasprzak, Waldemara Arbaczewskiego, Piotra Szymankiewicza, Grzegorza Tomczyka, Leszka Dumy. W końcowej punktacji, biorąc pod uwagę prace wykonane w szkolnych pracowniach i w ZSP w Radomiu, nasza szkoła została sklasyfikowana na 4 miejscu otrzymując 76,5 pkt.

Miejsce pierwsze zajęło LP im. E. Mendehlsona w Olsztynie (86,25 pkt.), kolejne – LP w Łomży (77,5 pkt.) oraz ZPSP im. W. Gersona w Warszawie (77,25 pkt.).

Uczniom i nauczycielom przygotowującym reprezentantów szkół serdecznie gratulujemy.