Najlepsze dyplomy ASP naszych absolwentów

Miło jest nam poinformować o sukcesach absolwentów naszej szkoły: Piotr Strobla i Bartłomieja Flisa  w prestiżowym konkursie „Najlepsze Dyplomy Akademii Sztuk Pięknych 2019”. Wystawa „Najlepsze Dyplomy ASP 2019” już po raz 11. pozwala poznać prace najzdolniejszych absolwentów polskich akademii sztuk pięknych.

Grand Prix zdobył Piotr Strobel – absolwent ASP w Łodzi, który otrzymał Nagrodę Rektorów (wysokości 20 tys. zł) za pracę „Notatnik konsumenta – strumień świadomości zrealizowany formą wizualną w oparciu o kolekcję papierów służebnych. Transpozycja naturalnych struktur w projektowaniu autorskich dywanów”.  Trzy stworzone przez niego dywany pochodzą z recyklingu – największe wrażenie robi ten „papierowy” – skonstruowany z tysięcy dokumentów, druków, pism urzędowych, a więc „utkany” z życia codziennego każdego z nas, których fragmenty tworzą widoczną fakturę dywanu o miękkim włosiu.

„Notatnik konsumenta” jest pracą niezwykle mocno osadzoną w życiu, jak określił to sam jej autor: To afirmacja życiowej postawy nakierowanej na „być” w opozycji do konsumpcyjnego „mieć”. Promotorzy pracy: prof. Ewa Latkowska-Żychska, prof. Jolanta Rudzka-Habisiak.

Piotr Strobel w 1987 roku ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Cypriana Kamila Norwida w Lublinie. Pracuje jako nauczyciel tkaniny artystycznej w  Zespole Szkół Plastycznych im. Cypriana Kamila Norwida w Lublinie – czytaj więcej…

Bartłomiej Flis z ASP w Łodzi uzyskał pierwsze miejsce i otrzymał Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (wysokości 15 tys. zł) za dyplom „Strefa”, poświęcony subiektywnym wspomnieniom z dzieciństwa, przedstawionym w formie pięciu rysunkowych wielkoformatowych kolaży, pełnych znaczących symboli i map. Promotorka pracy: dr Aleksandra Ignasiak.

Bartłomiej Flis urodził się 1994 roku w Lublinie. W 2013 roku ukończył Ogólnokształcącą Szkołę Sztuk Pięknych na specjalizacji reklama wizualna w ZSP w Lublinie. Jest absolwentem malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi.

Naszym Absolwentom gratulujemy sukcesów.

Najlepsze dyplomy wszystkich państwowych plastycznych szkół wyższych podziwiać można w Wielkiej Zbrojowni w Gdańsku. Wystawa czynna jest od 3 sierpnia do 8 września w godzinach 11-18. Wstęp na nią jest bezpłatny.

Elżbieta Marut-Kargul


Linki zewnętrzne:

  1. Najlepsze Dyplomy ASP 2019 w Wielkiej Zbrojowni już otwarte
  2. Najlepsze Dyplomy Akademii Sztuk Pięknych 2019
  3. Wernisaż wystawy „Najlepsze Dyplomy Akademii Sztuk Pięknych” @ Zbrojownia Sztuki

Bibliografia:

  1. Fot. Lucyna Pęsik,  Najlepsze Dyplomy ASP 2019 w Wielkiej Zbrojowni już otwarte [W:] Wiadomości / trojmiasto.pl [online]. [dostęp 2019.09.03] https://kultura.trojmiasto.pl/Najlepsze-Dyplomy-ASP-2019-w-Wielkiej-Zbrojowni-juz-otwarte-n136766.html#tri
  2. Łukasz Rudziński, Najlepsze Dyplomy ASP 2019 w Wielkiej Zbrojowni już otwarte [W:] Wiadomości / trojmiasto.pl [online]. [dostęp 2019.09.03] adres j.w.
  3. Najlepsze Dyplomy Akademii Sztuk Pięknych 2019 [W:] Wydarzenia [online]. [dostęp 2019.09.03] http://zbrojowniasztuki.pl/wydarzenia/aktualne-wydarzenia/najlepsze-dyplomy-akademii-sztuk-pieknych-2019-,2342
  4. Fot. Najlepsze Dyplomy Akademii Sztuk Pięknych 2019 [W:] Wydarzenia [online]. [dostęp 2019.09.03] adres j.w.

 

 

image_pdfimage_print