Noc Kultury w ZSP

Noc Kultury29 kwietnia nasza szkoła gościła wydarzenie, jakiego jeszcze u nas nie
było. Odbyła się, bowiem pierwsza w historii placówki Noc W Szkole. O19: 30 zostały otworzone drzwi i uczniowie przejęli szkołę na całą noc. Przez ten czas, aż do białego rana na uczniów czekało dużo atrakcji. Warsztaty, malowanie w ciemności, granie w planszówki i udział w konkursach – każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Na uczestników czekały między innymi teleturniej „Jeden z ilu będzie”, który wygrała reprezentacja klasy IIIB oraz „Wybieg Mody”, którego zwyciężczyniami zostały Julka Janus z IVB oraz Agata amborska z VB.

Harmonogram imprezyPrzez prawie cały czas działał cieszący się wielkim zainteresowaniem Pokój Gier, w którym można było grać w rozmaite gry planszowe użyczone szkole przez stowarzyszenie „Cytadela Syriusza”. Co więcej, około północy wystartowały warsztaty komiksu prowadzone przez pana Macieja Pałkę. Frekwencja dopisała, a ich efektem jest mini magazyn komiksowy – tak zwany zin – pod tytułem „Noc w szkole”, który niedługo zostanie skserowany i rozdystrybuowany wśród wszystkich zainteresowanych. Nie można również zapomnieć o wykładzie Eryka Małeckiego na temat tworzenia postaci w grach, książkach, filmach i tym podobnych a także malowaniu w ciemni, podczas którego uczestnicy brali udział w malowaniu w całkowitej ciemności… Jakby tego było mało, około pierwszej rozpoczęło się karaoke w auli. Całość zwieńczyła projekcja filmu „Truman Show”, po której uczniowie udali się do domów… około piątej nad ranem. Z pewnością zmęczeni, ale również radośni. Noc bardzo się udała i żywimy nadzieję, że na stałe wpisze się w kalendarium naszej szkoły. Jednak zanim to nastąpi, zapraszamy do obejrzenia obszernej galerii zdjęć z wydarzenia i odświeżenia wspomnień:)