Nominacja dla filmu Klaudiusza Wesołowskiego

Klaudiusz Wesołowski stworzył animowany film krótkometrażowy 3D pt. “Miazmat” inspirowany „Kompozycją” Witkacego. Film został wyprodukowany przez Platige Image i otrzymał nominację do konkursu Siggraph Computer Animation Festival oraz znalazł się w oficjalnej selekcji London-X4 Short Film Festival – AUTUMN 2018 Edition. W Polsce film będzie miał premierę na Promised Land Art Festival, który zaczyna się 30 września 2018 roku.

Klaudiusz ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznego im. Cypriana Kamila Norwida w Lublinie w 2003 roku. Uczył się w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.Od marca 2011 roku pracuje w Platige Image, jako Modeler. Serdecznie gratulujemy sukcesu!

“Miazmat” to próba wskrzeszenia za pomocą nowoczesnych technik komputerowych, estetyki teorii Czystej Formy, wymyślonej blisko sto lat temu przez S.I. Witkiewicza. Dzięki wykorzystaniu animacji, jej kolorystyki, kompozycji kadrów i montażowi, odtwarzany jest ciąg wydarzeń, który doprowadził do ułożenia się form w obrazie “Kompozycja”. W efekcie film przypomina marzenia senne, które w trakcie przeżywania są żywe i pełne hiperrealistycznych detali, a po przebudzeniu bledną i rozmywają się.

Zobacz film

Zobacz cały artykuł

Źródło:

  1. „Miazmat” – nowy film krótkometrażowy Platige Image [W:] SFP [online]. [dostęp 2018.09.21] https://www.sfp.org.pl/wydarzenia,5,27374,1,1,Miazmat-nowy-film-krotkometrazowy-Platige-Image.html
  2. Fot. Platige Image

E. K.

image_pdfimage_print