„Lumen Mundi” dla Waldemara Dziaczkowskiego

Abp Stanisław Budzik przyznał archidiecezjalne odznaczenie „LUMEN MUNDI” Waldemarowi Dziaczkowskiemu, nauczycielowi religii w Zespole Szkół Plastycznych im. Cypriana Kamila Norwida w Lublinie przekazując tym samym wyrazy głębokiej wdzięczności za wieloletnie zaangażowanie w animacji misyjnej w Archidiecezji Lubelskiej ze szczególnym uwzględnieniem pracy z uczniami ZSP w Lublinie oraz włączenie się w pomoc duchową i materialną dzieciom w ramach dorocznej akcji „Kolędników Misyjnych” i działalności Papieskich Dzieł Misyjnych Dzieci w Polsce. Uroczyste wręczenie wyróżnień odbyło w styczniu 2018 roku podczas archidiecezjalnego spotkania kolędników.

Z całego serca gratulujemy  Waldemarowi Dziaczkowskiemu ewangelicznej postawy.

E. K.

Źródło czterech pierwszych fot.: „LUMEN MUNDI” [W:] Szkoła Podstawowa Sióstr Urszulanek UR w Lublinie [online]. [dostęp 2018.05.14] http://www.urszulanki.lublin.eu/galeria/2017-2018/medal_urszuli.html