Sukcesy artystyczne uczennic ZSP uhonorowane stypendiami MKiDN

25 października 2013 roku w Sali Balowej Zamku Królewskiego w Warszawie, odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, wyróżnionym uczniom szkół artystycznych z całej Polski. Razem przyznano 59 stypendiów uczniom szkół plastycznych, muzycznych i szkoły baletowej.

Jest nam szczególnie miło poinformować o sukcesie naszych uczennic: Alicji Sidorowicz, Agaty Golik, Anny Brzozowskiej, Doroty Rutkowskiej, które otrzymały z rąk p. wiceminister Moniki Smoleń, dyplomy – stypendia MKiDN.

Od lewej: A. Sidorowicz, A. Golik, K. Dąbek (dyr ZSP w Lublinie), D. Rutkowska, A. Brzozowska

Uczennice klasy maturalnej otrzymały stypendia za osiągnięcia artystyczne, w tym w szczególności za zajęcie najwyższych miejsc w konkursach ogólnopolskich, w przeglądach uczniów szkół plastycznych w Supraślu i Dłużewie oraz za inne osiągnięcia, w tym wystawy w kraju i za granicą, udział w innych programach stypendialnych realizowanych, jako projekty artystyczne, a także wysoki poziom prac, podkreślony autorskimi port – folio. Jest to niezwykły sukces, powtarzający ten sprzed dwóch lat: cztery stypendia MKiDN dla naszych uczennic z października 2011 roku. Osiągnięcie to potwierdza wysoki poziom kształcenia artystycznego w ZSP im. C. K. Norwida w Lublinie.

W uroczystości wręczenia stypendium uczestniczyli także dyrektor ZSP Krzysztof Dąbek oraz nauczyciele: Krzysztof Kijewski (nauczyciel snycerstwa) i Zdzisław Kwiatkowski (nauczyciel rysunku i malarstwa, kierownik sekcji).

Od lewej: K. Kijewski, D. Rutkowska, A. Brzozowska, A. Golik, A. Sidorowicz, Podsekretarz Stanu M. Smoleń

Uczennicom klasy IVa, oraz nauczycielom przygotowującym Alicję, Agatę, Dorotę i Anię do konkursów, przeglądów, także tym prowadzącym dodatkowe zajęcia, serdecznie dziękujemy.

  • fotoreportaż z uroczystości

flickr także galeria zdjęć na Flickr.com

image_pdfimage_print