Plener malarski klas maturalnych

W słoneczny dzień uczennica w chuście na głowie siedzi na trawie i rysuje na kartonie położonym przed sobą. Za nią znajdują się: ogrodzenie, takie jak dla bydła, dwie wiejskie drewniane chaty pokryte strzechą, drzewa. Kliknięcie w miniaturkę obrazka spowoduje wyświetlenie powiększonego zdjęcia.W dniach od 14 do 18 września 2020 roku w urokliwym Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie odbył się plener malarski uczniów z klas 6b, IVA, IVB z Zespołu Szkół Plastycznych im. Cypriana Kamila Norwida w Lublinie. Młodzież przebywała pod opieką nauczycieli rysunku i malarstwa: Doroty Andrzejewskiej, Leszka Dumy, Zdzisława Kwiatkowskiego i Grzegorza Tomczyka. Piękna pogoda i świetna atmosfera towarzyszyły uczestnikom w twórczej pracy, której efekty można będzie zobaczyć już wkrótce na wystawie poplenerowej w budynku szkoły. (E. K.)

Opis alternatywny. Galeria składa się z 15 plików graficznych.

Uczniowie i nauczyciele przebywają na plenerze w Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie.

Jest ciepło i słonecznie. W skansenie znajdują się: wiejskie, drewniane chaty pokryte strzechą, białe, murowane domy, wybrukowane drogi, dużo zieleni.

Młodzież rysuje i maluje na bertramach umieszczonych na sztalugach lub opartych o pnie drzew.

Uczniowie stojąc słuchają dyr Krzysztofa Dąbka, Doroty Andrzejewskiej-Marzec i Zdzisława Kwiatkowskiego. Swoje rysunki i obrazy prezentują poprzez rozłożenie ich na ziemi lub oparcie o ścianę budynku.

Kliknięcie w miniaturkę obrazka spowoduje wyświetlenie powiększonego zdjęcia.