Premiera filmów „List z Tynnego” i „Inny świat”

Dnia 20 września 2017 r. w siedzibie Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie odbyły się premiery krótkometrażowych filmów „Listy z Tynnego” oraz „Inny świat”. Obrazy powstały w ramach trzydniowych warsztatów plastycznych i animacji „Niezłomni – wielcy i zapomniani…” zorganizowanych w Instytucie Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie. Pierwsza z produkcji opowiada o ppor. Janie Bołbocie i Korpusie Ochrony Pogranicza. Drugi film traktuje o wywózkach Polaków na Wschód.

Premiera obrazów odbyła się podczas wręczenia certyfikatów Ministerstwa Edukacji Narodowej dla nauczycieli. W związku z tym z filmami, który powstał dzięki połączeniu sił lubelskiego IPN i młodzieży, mogła zapoznać się Kurator Oświaty w Lublinie Teresa Misiuk i wielu nauczycieli.

  • Więcej informacji i pokaz filmu na stronie IPN/ Lublin

E. K.

Bibliografia

  1. Premiera filmów „List z Tynnego” i „Inny świat” – Lublin, 20 września 2017 [W:] IPN/ Lublin [online]. [dostęp 2017.10.24] https://lublin.ipn.gov.pl/pl5/aktualnosci/41920,Premiera-filmow-quotList-z-Tynnegoquot-i-quotInny-swiatquot-Lublin-20-wrzesnia-2.html
image_pdfimage_print