„Rzeczypospolitej poprzysięgali” – IPNtv Lublin

 https://www.youtube.com/watch?v=tARUXMYD78k&feature=youtu.be
Autorami filmu są uczniowie z klasy 3 OSSP (grupa „fotografia artystyczna”) z Zespołu Szkół Plastycznych im. Cypriana Kamila Norwida w Lublinie: Daria Kandzierska, Wiktoria Gadomska, Marcin Lisowski, Gabriela Łukasiewicz, Natalia Mirosław, Zuzanna Perkowska, Paulina Siodłowska, Gabriela Śrótwa, Marcelina Trojnar oraz uczennice 3 klasy Gimanzjum nr 10 im. Księdza Jana Twardowskiego w Lublinie: Danusia Macieszko i Julia Pardus.

Nagranie powstało podczas warsztatów plastycznych i animacji poklatkowej „Niezłomni – wielcy i zapomniani…” zorganizowanych w Instytucie Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie w dniach 1 i 3 marca 2017 roku w ramach programu pt. „Tydzień Żołnierzy Wyklętych w IPN w Lublinie”. Opiekę nad gimnazjalną młodzieżą sprawowała Małgorzaty Kierczuk-Macieszko  (nauczyciel przedmiotów: Fotografia artystyczna oraz Podstawy fotografii i filmu w ZSP w Lublinie).

 „Niezłomni wielcy i zapomniani…” – warsztaty
„Niezłomni – wielcy i zapomniani…” – etiuda filmowa [W:] IPN Lublin [dostęp 2017.04.28] https://lublin.ipn.gov.pl/pl5/aktualnosci/39578,quotNiezlomni-wielcy-i-zapomnianiquot-etiuda-filmowa.html

E. K.

image_pdfimage_print