Srebrny medal dla Weroniki Gajek

W dniu 24 maja 2019 r. w Zespole Szkół Plastycznych w Gdyni odbył się finał VI MIĘDZYNARODOWEGO BIENNALE FOTOGRAFII SZKÓŁ PLASTYCZNYCH – „My młodzi”.

Do konkursu zgłoszono 578 prac z 29 szkół, z Polski, Czech i Słowacji. Prace oceniło jury w składzie: przewodniczący – dr Janusz Oleksa – Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu, członkowie – Raffaela Bielesch – School Friedl Kubelka for Artistic Photography, Wiedeń, Austria Franziska Kunze – historyk sztuki i fotografii, naukowiec, kuratorka, Niemcy art. fot. Krzysztof Jakubowski – inicjator i wieloletni kurator Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Twórczość Młodych” ZSP w Gdyni.

Wśród laureatów konkursu znalazła się nasza uczennica – Weronika Gajek, która za cykl fotografii zdobyła srebrny medal oraz sprzęt fotograficzny o wartości 750 PLN.

Weronika ma w swym dorobku wiele sukcesów artystycznych – min. jej fotografie zakwalifikowały się na wystawę pokonkursową XI Międzynarodowego Biennale „Portret rodzinny”, w październiku jej praca zwyciężyła w szkolnym w konkursie „zdjęcie miesiąca”.

Opieka artystyczna – Krzysztof Wereński.

image_pdfimage_print