Ognisko plastyczne

Stowarzyszenie Lubelski Plastyk Stowarzyszenie Lubelski Plastyk

Zajęcia prowadzone w ramach ogniska plastycznego mają na celu pomoc w rozwijaniu zdolności artystycznych młodzieży, która myśli o kontynuowaniu swojej edukacji w średniej szkole plastycznej.

W ramach ogniska prowadzone są zajęcia z:

• rysunku,
  • malarstwa,
  • kompozycji,
  • historii sztuki.

Wszystkie spotkania odbywają się w salach szkolnych Zespołu Szkół Plastycznych im. C. K. Norwida w Lublinie. Daje to możliwość zapoznania się z warunkami kształcenia artystycznego w specjalistycznych pracowniach, wyposażonych w pomoce dydaktyczne związane z nauczaniem przedmiotów ogólnoplastycznych i zawodowych.

Organizator

Organizatorem ogniska plastycznego jest Stowarzyszenie Lubelski Plastyk, które wspiera rozwój artystyczny uzdolnionych uczniów ZSP w Lublinie.

Więcej informacji na temat Stowarzyszenia można znaleźć na stronie Stowarzyszenia Lubelski Plastyk.

Prosimy o wsparcie finansowe Stowarzyszenia w formie darowizny na cele statutowe.

Dane do przelewów:
Stowarzyszenie Lubelski Plastyk
Bank Ochrony Środowiska SA
Nr konta: 48 1540 1144 2067 9504 4622 0001

Tytuł przelewu powinien mieć treść: Darowizna na cele statutowe

Narzędzia i materiały na zajęcia

• Rysunek i malarstwo: Blok techniczny A3 biały, ołówki (B2, B4, B6), temperówka, gumka, farby plakatowe (12 kolorów), pędzle do farb wodnych (różne szerokości, np. 5, 10, 15 i 20 mm), paleta (może być talerz plastikowy), naczynie na wodę (ok. 1 litra).
  • Kompozycja przestrzenna: kartki ksero A4 białe, blok techniczny A3 biały, nożyczki lub nożyk do papieru, klej do papieru, taśma klejąca, zszywacz, tekturki A4 (podstawka do tworzonych kompozycji).
  • Historia sztuki: notatnik.

Terminy i godziny zajęć

Zajęcia prowadzone są w soboty:

• Marzec: 2, 16, 30
  • Kwiecień: 6, 27
    Maj: 18, 25

Godziny zajęć dla poszczególnych grup:

• Grupa 1 – 9:00–12:15
  • Grupa 2 – 10:45–14:00
  • Grupa 3 – 12:30–15:45

Ilość miejsc na zajęciach jest ograniczona – prosimy o wcześniejszy kontakt z opiekunem ogniska plastycznego.

Opiekun ogniska plastycznego
Robert Wojniusz
tel. 517 329 952 (pn–pt w godz. 9–16)
e-mail: r.wojniusz@liceumplastyczne.lublin.pl