Sukcesy uczniów ZSP w Koszalinie

W dniu 7 czerwca 2019 r. w Zespole Szkół Plastycznych im. Władysława Hasiora w Koszalinie odbyło posiedzenie Jury XIV. Ogólnopolskiego Biennale Rysunku i Malarstwa Klas Młodszych Szkół Plastycznych. Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie z Zespołu Szkół Plastycznych im. Cypriana Kamila Norwida w Lublinie:

• Wyróżnienie równorzędne: Marcelina Stasiak, nauczyciel prowadzący: Grzegorz Tomczyk.
  • Prace zakwalifikowane do wystawy w kategorii rysunku:
    – Wiktoria Marucha, „Studium postaci”, nauczyciel prowadzący: Zdzisław Kwiatkowski,
    – Marcelina Stasiak „Martwa natura z durszlakiem”, nauczyciel prowadzący:
    Grzegorz Tomczyk.

Organizatorem konkursu jest Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie. Współorganizatorem, odpowiedzialnym za przebieg konkursu, jest Zespół Szkół Plastycznych im. Władysława Hasiora w Koszalinie. Na konkurs wpłynęły 242 prace malarskie i 231 prac rysunkowych z 26 szkół plastycznych w Polsce. Uroczyste wręczenie nagród oraz wernisaż wystawy pokonkursowej odbędzie się w czwartek 3 października w Centrum Kultury 105 przy ul. Zwycięstwa 105 w Koszalinie, o godz. 14.00.

E. K.

Prace uczniów ZSP w Lublinie wysłane na konkurs do Koszalina