Szkoła architektury – w dyskusji z cyklu „Wartości w architekturze”

Plakat wydarzenia Wartości w architekturze – Szkoła architektury.  Kliknięcie w miniaturkę obrazka spowoduje przejście do artykułu.Miesięcznik „Architektura-murator” wraz z serwisem Architektura.murator.pl zapraszają na czwarte spotkanie z wybitnymi osobowościami architektury, które odbędzie się w ramach cyklu Wartości w architekturze.

W spotkaniu zatytułowanym Szkoła architektury wezmą udział cenieni, doświadczeni dydaktycy: Magdalena Kozień-Woźniak – dziekan Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej, Jerzy Łątka – wykładowca na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej oraz Gabriela Rembarz – adiunkt na Wydziale Architektury Politechniki Gdańskiej, a poprowadzi je Hubert Trammer – architekt, publicysta, uczestnik okrągłego stołu Nowego Europejskiego Bauhausu, przez wiele lat nauczyciel akademicki na Politechnice Lubelskiej.

Dyskusja odbędzie się 21 października o godzinie 12.00 w ZODIAKU Warszawskim Pawilonie Architektury. Współorganizatorem spotkania jest Miasto Stołeczne Warszawa.

Tematyka dyskusji: Jak i czego uczyć? Technika, teoria, praktyka. Jak wygląda, a jak powinien wyglądać proces kształcenia na polskich uczelniach, by młodzi architekci i architektki nabyli właściwych umiejętności, wiedzy oraz rozumieli wyzwania stojące przed współczesną architekturą?

Więcej informacji na temat cyklu spotkań „Wartości w architekturze” oraz rejestracja na stronie: wartosciwarchitekturze.pl.