Uczniowie ZSP nagrodzeni w konkursie bioetycznym

Uczniowie Zespołu Szkół Plastycznych im. C. K. Norwida w Lublinie uzyskali zaszczytne I i III miejsce w ogólnopolskim konkursie „Bioetyka – prawa człowieka, a zdrowie” zorganizowanym przez Centrum Bioetyki i Bioprawa Instytutu Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego oraz Polski Oddział UNESCO Chair In Bioethics (Haifa) z okazji obchodów Światowego Dnia Bioetyki (19 X 2016r.).

Spośród ponad 100 prac z całej Polski jury konkursu postanowiło przyznać Julii Czekaj (klasa IVB) I miejsce za pracę plastyczną w kategorii „Autonomia i prawo pacjenta do udzielania zgody” oraz III miejsce Marii Osior (IA) za pracę plastyczną w kategorii „Głód jako globalny problem zdrowotny”.

Komisja konkursowa przyznała także uczniom naszej szkoły aż 8 spośród 10 wyróżnień, które powędrowały do: Katarzyny Banasiak (IV B), Magdy Buczek (klasa I A), Justyny Demuchy (klasa I A), Weroniki Gajek (klasa I A), Jakuba Haszaluka (klasa I A), Ady Kosmali (klasa IV B), Bartosza Kuropiejskiego (klasa IV B), Łukasza Żukowskiego (IV A). Komisja konkursowa oceniła wszystkie nadesłane plakaty pod względem informacyjno-edukacyjnym i estetycznym. Opiekunem merytorycznym uczniów był Pan Tomasz Banaszkiewicz.