Przedmioty artystyczne

PRZEGLĄDY MAKROREGIONALNE KONKURSY MIĘDZYNARODOWE I OGÓLNOPOLSKIE

PRZEGLĄDY MAKROREGIONALNE

2019

2018

2016

2013

2012

  • II miejsce ZSP w Makroregionalnym Przeglądzie z Rysunku, Malarstwa i Rzeźby; Finaliści przeglądu: II miejsce – Anna Tosiek, VI miejsce – Beata Weber

2011

  • III miejsce w kategorii malarstwo – Martyna Majczyna

2010

  • II miejsce w kategorii rzeźby, Martyny Pająk w Makroregionalnym Przeglądzie Rysunku, Malarstwa i Rzeźby

2009

STRONA

  • III miejsce ZSP w Makroregionalnym Przeglądzie z Rysunku, Malarstwa i Rzeźby
  • II miejsce Małgorzaty Sekuły w indywidualnej klasyfikacji z malarstwa i rzeźby
  • II miejsce Marty Węglińskiej w indywidualnej klasyfikacji z malarstwa i rzeźby
  • III miejsce Małgorzaty Sekuły w ogólnej punktacji

2008

  • I miejsce ZSP w Makroregionalnym Przeglądzie Rysunku, Malarstwa i Rzeźby; I miejsce Oleny Glinki w indywidualnej klasyfikacji

PRZEGLĄDY MAKROREGIONALNE KONKURSY MIĘDZYNARODOWE I OGÓLNOPOLSKIE

KONKURSY MIĘDZYNARODOWE I OGÓLNOPOLSKIE

ROK SZKOLNY 2019/20

IV Olimpiada Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej, Warszawa, maj 2020

  • Finał: Weronika Gajek (2A PLSP)
    nauczyciel prowadzący: Małgorzata Kierczuk-Macieszko

V Ogólnopolski Frankofoński Konkurs Fotograficzny Bleu Blanc Rouge, Gdynia, luty 2020

Konkurs plastyczny na logo III Synodu Archidiecezji Lubelskiej, Lublin, grudzień 2019

  • II nagroda – Magdalena Wasil (2B PLSP)
    nauczyciel prowadzący: Ryszard Paluch

Modna logika, Łódź, listopad 2019 

MasterSzew, Warszawa, listopad 2019 

XXI Otwarty Konkurs Poezji Śpiewanej VOICE POETICA, Terespol, listopad 2019

  • Wyróżnienie – Oliwia Wierzchowska (2A PLSP)
    osiągnięcie, konkurs pozaszkolny

XII Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny „Dzieła mistrzów inspiracją współczesnej fotografii”, Lublin, listopad 2019

Strona

  • II nagroda w kategorii 17-19 lat – Marcin Lisowsk (6b OSSP)
  • Wyróżnienia w kategorii 17-19 lat – Maja Jaremek (3B PLSP), Jakub Ziółkowski (3B PLSP)
  • Wyróżnienie w kategorii 15-16 lat – Wiktoria Matysiewicz (2B PLSP)
  • Kwalifikacja do wystawy pokonkursowej: Gabriela Gaworska (2B PLSP), Aleksandra Gospodarek (3B PLSP), Marcelina Trojnar (6b OSSP), Julia Pardus (3B PLSP), Gabriela Śrótwa, Estera Kazana (2B PLSP), Magdalena Szubartowska (2B PLSP)

nauczyciel prowadzący: Małgorzata Kierczuk-Macieszko

ROK SZKOLNY 2018/19

Osiągnięcia wokalne w konkursach pozaszkolnych – Oliwia Wierzchowska (1A LP)

Strona

  • Wyróżnienie solo i II miejsce w duecie w Ogólnopolskim Konkursie Piosenki  Angielskiej „I can be a star”
  • II miejsce w XIII Wojewódzkim Przeglądzie Twórczości Artystycznej KULTUROMANIAK
  • I miejsce w XXII Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Rozśpiewany Chrząszcz”
  • II miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „NUTY PRZYJAŹNI” w Hajnówce
  • I miejsce na IV Festiwalu „ZŁOTA SÓJKA” w ramach Sójki Mazowieckiej 2019
  • I miejsce i Nagrodę Główną XII Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „LUBELSKI TALENT”
  • Drugi etap w telewizyjnym programie SZANSA NA SUKCES, gdzie znalazła się w setce osób wybranych do nagrań spośród prawie półtora tysiąca.

XIV Ogólnopolskie Biennale Rysunku i Malarstwa Klas Młodszych Szkół Plastycznych – Koszalin, czerwiec 2019

  Strona

  • Wyróżnienie równorzędne – Marcelina Stasiak (2A LP)
    nauczyciel prowadzący: Grzegorz Tomczyk
  • Prace zakwalifikowane do wystawy w kategorii rysunku:
    – Wiktoria Marucha (1A LP) „Studium postaci”
    nauczyciel prowadzący: Zdzisław Kwiatkowski;
    – Marcelina Stasiak (2A LP) „Martwa natura z durszlakiem”
    nauczyciel prowadzący: Grzegorz Tomczyk

XXVII Ogólnopolski Plener Rzeźbiarski, Bydgoszcz – Myślęcinek, maj 2019

VI Międzynarodowy Biennale Fotografii Szkół Plastycznych „My młodzi”, Gdynia, maj 2019

XI Międzynarodowe Biennale „Portret Rodzinny Rodzina Nadzieją Świata”, Lublin, maj 2019

Strona

  • Wyróżniająca się osobowość artystyczna – Magdalena Özen (3A LP) w kategorii wiekowej 18-20 lat, „Buła”, film
    nauczyciel prowadzący: Krzysztof Wereński

Nagrody pozaregulaminowe:

  • Nagroda Wizytatora CEA J. Kiszczak – Patryk Martyna (2A LP), 17 lat, rzeźba (odlew gipsowy) 35 × 50 × 80 cm
    nauczyciel prowadzący: Piotr Szymankiewicz
  • Nagroda Dyrektora Zespołu Szkół Plastycznych im. C. K. Norwida w Lublinie – Małgorzata Surtel (3A LP), 18 lat, „Współbrzmienie”, fotografia cyfrowa 40 × 60 cm
    nauczyciel prowadzący: Krzysztof Wereński

VII Ogólnopolski Konkurs Kreowania Ubioru: Awangarda na co dzień, Warszawa, marzec 2019

IV edycja Konkursu Historycznego „Wojna Polsko-Bolszewicka 1919-1920”, Radzymin, grudzień 2018

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Skrzydła wolności. Polskie drogi do niepodległości 1918 – 1921”, Lublin,  październik 2018

  Strona

  • Nagroda I stopnia – Julia Czekaj (6b OSSP)
    nauczyciele prowadzący: Agnieszka Kasprzak
  • Nagroda III stopnia – Anna Myszkowiak (3A LP)
    nauczyciele prowadzący: Grzegorz Tomczyk
  • Nagroda dla wyróżniającej się osobowości artystycznej – Monika Niezgoda (4A LP)
    nauczyciele prowadzący: Zdzisław Kwiatkowski
  • Kwalifikacja do wystawy pokonkursowej: Agata Borowska, Patrycja Gogłoza, Agata Gruszecka, Maria Osior, Cezary Stachura

XXVI Ogólnopolski Plener Rysunkowo-Malarski im. Krystyny Drążkiewicz, Rychwal, wrzesień 2018

XI Ogólnopolski Triennale Rzeźby w Drewnie, Zakopane, wrzesień 2018

V Biennale Grafiki Projektowej Uczniów Średnich Szkół Plastycznych, Dąbrowa Górnicza, wrzesień 2018

ROK SZKOLNY 2017/18

IV Ogólnopolski Plener Rzeźby w Orońsku, maj 2018

V Konkurs Historyczny o Żołnierzach Wyklętych, Warszawa, maj 2018

XXV Ogólnopolski Plener Malarski, Jeżów, maj 2018

XXIV Ogólnopolski Konkurs na Gazetę Szkolną „NASZA GAZETA“, Katowice, kwiecień 2018

Konkurs Fotograficzny „Pocztówka dla Niepodległej” w ramach ósmej edycji Konkursu 7. Talent, Lublin, marzec 218

VI Ogólnopolskie Biennale Autoportretu Uczniów Szkół Plastycznych Radom, listopad 2017

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Pudełko zwane wyobraźnią – Maria Pawlikowska – Jasnorzewska”, Kielce, listopad 2017

III Ogólnopolski Konkursu Plastyczny pt. „Śladami Tadeusza Kulisiewicza – wędrówki ze szkicownikiem”, Kalisz, październik 2017

ROK SZKOLNY 2016/17

XXV Ogólnopolski Plener Rzeźbiarki w Myślęcinku, czerwiec 2017

I nagroda – Aleksandra Barańska, Milena Smyl, Szymon Sozoniuk ( uczniowie z 3A LP)

XI Ogólnopolski Plener Malarski „Zamość Perła Renesansu”, Zamość, czerwiec 2017

 Wyróżnienie – Ada Kosmala (5b OSSP)

I Ogólnopolskie Biennale Inspiracji „Koniec”, Elbląg, maj 2017

I miejsce – Mateusz Dzieciuch (6b OSSP)
nauczyciel prowadzący: Krzysztof Wereński

XXIV Ogólnopolski Plener Malarski, Jeżów, maj 2017

GRAND PRIX – Katarzyna Banasiak (6b OSSP)

V Międzynarodowe Biennale Fotografii Szkół Plastycznych „WIDZIEĆ WIĘCEJ”, Gdynia, maj 2017

I miejsce (ex aequo) – Mateusz Dzieciuch (6b OSSP)
nauczyciel prowadzący: Anna Świerbutowicz-Kawalec

X Międzynarodowe Biennale „Portret Rodzinny” 2017, Lublin, maj 2017

IV Ogólnopolski Biennale Grafiki Warsztatowej Dzieci i Młodzieży, Radom, marzec 2017

VIII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny – Ekslibris „Bajki, Baśnie I Legendy Polskie”, Radom, marzec 2017

  • Wyróżnienie w kategorii grafika warsztatowa – Zuzanna Nastaj (5b OSSP)
  • Nominacje do grupy nagród i wyróżnień w kategorii grafika warsztatowa – Karolina Wójcikowska (5b OSSP), Stanisław Falenta (5b OSSP)
  • Kwalifikacja do wystawy pokonkursowej: Joanna Boguta, Marcelina Borowiec, Kaja Brodecka, Kinga Ciepiel, Oliwia Dryło, Mateusz Dzieciuch, Zuzanna Hanc, Julia Janus, Aleksandra Kochańska, Ada Kosmala, Róża Kowalczyk, Kinga Krasucka, Anita Kuna, Paulina Kurek, Elwira Lipko, Mateusz Obara, Artur Ohanesyan, Maciej Rapa, Paulina Renc, Magda Sobiesiak, Sandra Sozoniuk, Gabriel Talarek, Tomasz Wesołowski, Maria Wrona;
    nauczyciele prowadzący: Anna Świerbutowicz-Kawalec, Ryszard Paluch, Robert Wojniusz

I Międzynarodowym Triennale Grafiki, Cieszyn marzec 2017

Międzyszkolny Konkurs „Odkrycia Marii Skłodowskiej-Curie to nie tylko historia…”, Lublin, luty 2017

13 Ogólnopolski Biennale Rysunku i Malarstwa Uczniów Średnich Szkół Plastycznych – Bielsko-Biała, styczeń 2017

XXV Otwarty Konkurs Plastyczny „Kalendarz GOK 2017” – „Uroki polskiej wsi”, Starograd, styczeń 2017

  •  Wyróżnienie – Anna Wójcik (2b OSSP)

IV Ogólnopolskie Biennale Grafiki Projektowej Uczniów Średnich Szkół Plastycznych, Dąbrowa Górnicza, październik 2016

IX Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny „Dzieła mistrzów inspiracją współczesnej fotografii”, Lublin, listopad 2016

Ogólnopolski konkurs „Bioetyka – prawa człowieka, a zdrowie”, Warszawa, październik 2016

Uczniowie ZSP nagrodzeni w konkursie bioetycznym

  • I miejsce – Julia Czekaj (4b OSSP) za pracę plastyczną w kategorii „Autonomia i prawo pacjenta do udzielania zgody”
  • III miejsce – Marii Osior (2A LP) za pracę plastyczną w kategorii „Głód jako globalny problem zdrowotny”
  • Wyróżnienia – uczniowie z 4b OSSP: Katarzyna Banasiak i Ady Kosmala;  uczniowie z IA LP: Magda Buczek, Justyna Demuchy, Weronika Gajek, Jakub Haszaluka
    nauczyciel prowadzący: Tomasz Banaszkiewicz

Ogólnopolski konkurs „Cichociemni… wracali do Ojczyzny pod osłoną nocy”, Dziwnowo, wrzesień 2016

 I miejsce – Małgorzata Bronka (3b OSSP) w kategorii plac plastycznych szkół ponadgimnazjalnych
nauczyciel prowadzący: Tomasz Banaszkiewicz

ROK SZKOLNY 2015/16

IV Biennale Grafiki Projektowej Uczniów Średnich Szkół Plastycznych, Dąbrowa Górnicza, czerwiec 2016

X Ogólnopolski Plener Malarski „Zamość – Perła Renesansu”, Zamość, czerwiec 2016

II Ogólnopolskie Triennale Tkaniny Artystycznej Uczniów Szkół Plastycznych, Supraśl, czerwiec 2016

XVII Ogólnopolskim Plenerze Rzeźbiarskim, „Myślęcinek, czerwiec 2016

XI Ogólnopolskim Konkursie Norwidowskim, Krasnystaw, czerwiec 2016

VI Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Labirynt Wyobraźni”, Dąbrowa Górnicza, marzec 2016

  • Wyróżnienie – Katarzyna Banasiak (3b OSSP). Martyna Jachowicz (1b OSSP)
    nauczyciel prowadzący: Dorota Andrzejewska – Marzec
  • Kwalifikacja do wystawy – Magdalena Wrona (1b OSSP), Julia Czekaj (3b OSSP), Zuzanna Radzikowska (1b OSSP) oraz Izabela Kucharska (5b OSSP), nauczyciel prowadzący: Matylda Banasiewicz
  • Kwalifikacja do wystawy – Zofia Mitrus (3b OSSP) i Natalia Michalak (3b OSSP), nauczyciel prowadzący: Grzegorz Tomczyk
  • Kwalifikacja do wystawy – Karolina Smoleń (2b OSSP), nauczyciel prowadzący: Dorota Andrzejewska – Marzec

II Ogólnopolski Biennale „W Stronę Fantazji i Wyobraźni”, Lublin, luty 2016

STRONA

  • I nagroda (kategoria grafika) – Magdalena Niścior (4A LP); nauczyciel prowadzący: Zdzisław Kwiatkowski
  • Wyróżnienie (kategoria grafika) – Robert Rejmak (4A LP); nauczyciel prowadzący: Zdzisław Kwiatkowski
  • Nagroda specjalna Dyrektora Muzeum Rzemiosła w Krośnie mgr Ewy Mańkowskiej – Katarzyna Banasiak (3b OSSP); nauczyciel prowadzący: Dorota Andrzejewska – Marzec

III Wojewódzki Konkurs Historyczny „W Hołdzie Bohaterom”, Lublin, luty 2016

I nagroda ex aequo – Katarzyna Banasiak (3b OSSP)

VIII Ogólnopolski Konkurs Projektowy Kalendarz autorski 2016 pt. „TYPOROK”, Poznań, listopad 2015

STRONA

  • Wyróżnienie – Mateusz Obara (4b OSSP)
  • Kwalifikacja do wystawy – Marcelina Borowiec (4b OSSP)

nauczyciele prowadzący: Anna Świerbutowicz-Kawalec

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Pudełko zwane wyobraźnią – Hartwig”, Kielce, listopad 2015

  • II nagroda –  Katarzyna Banasiak (3b OSSP)
  • Wyróżnienie – Krzysztof Goluch (3b OSSP)
  • Kwalifikacja do wystawy – Julia Czekaj (3b OSSP)

nauczyciel prowadzący: Dorota Andrzejewska-Marzec

V Ogólnopolskiego Biennale Autoportretu Uczniów Szkół Plastycznych, Radom, październik 2015

  • Wyróżnienie – Katarzyna Banasiak (3b OSSP)
    nauczyciel prowadzący: Dorota Andrzejewska-Marzec
  • Kwalifikacja do wystawy – Martyna Burczaniuk, Nikodem Bielak (uczniowie 3b OSSP) nauczyciel prowadzący: Dorota Andrzejewska-Marzec
  • Kwalifikacja do wystawy Karolina Ciężak (5b OSSP)
    nauczyciel prowadzący: Zdzisław Kwiatkowski
  • Kwalifikacja do wystawy Paulina Pasztaleniec (6b OSSP)
    nauczyciel prowadzący: Grzegorz Tomczyk

X Ogólnopolskie Triennale Rzeźby w Drewnie, Zakopane, październik 2015

STRONA

Rzeźba

  • I nagroda – Dorota Rutkowska (4A LP)
  • I nagroda – Agata Golik (4A LP)
  • III nagroda – Mateusz Maciąg (4A LP)

Nauczyciele prowadzący: Krzysztof Kijewski, Wojciech Koryciński

Płaskorzeźba

  • Wyróżnienie – Katarzyna Kowal (4A LP)
    Nauczyciele prowadzący: Agnieszka Kasprzak, Waldemar Figiel

XII Ogólnopolskie Biennale Rysunku i Malarstwa Uczniów Klas Młodszych Szkół Plastycznych, Koszalin, wrzesień 2015

  • Kwalifikacja do wystawy – Katarzyna Banasiak  (3b OSSP)
    nauczyciel prowadzący: Dorota Andrzejewska-Marzec
  • Kwalifikacja do wystawy – Anna Dyrak (4A LP), Magdalena Niścior (4A LP), Ksenia Pyza (3A LP), Tomasz Walencik (2A LP)
    nauczyciel prowadzący: Zdzisław Kwiatkowski

XXIII Ogólnopolski Plener Rysunkowo – Malarski im. Krystyny Drążkowicz dla najzdolniejszych uczniów najstarszych klas liceum plastycznych, Kazimierz Biskupi, wrzesień 2015

III Ogólnopolski Plener Rzeźbiarski w Orońsku, wrzesień 2015

ROK SZKOLNY 2014/15

IX Ogólnopolski Plener Malarski „ZAMOŚĆ – PERŁA RENESANSU”, Zamość, czerwiec 2015

XII edycji projektu „Pamięć dla Przyszłości”, Warszawa, czerwiec 2015

Ogólnopolski Plener Rzeźbiarski w Myślęcinku, maj 2015

XXII Ogólnopolski Plener Malarski w Jeżowie, maj 2015

II Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny „Dzieła  mistrzów inspiracją współczesnej fotografii” w Dzielnicowym Domu Kultury „Bronowice” w Lublinie, grudzień 2014

  • II nagroda w kategorii 16-18 lat – Jakub Baran (5b OSSP)
  • Wyróżnienie w kategorii 16-18 lat – Katarzyna Wojtowicz (3A LP)
  • Wyróżnienie w kategorii 16-18 lat – Weronika Surdacka (3A LP)
  • Wyróżnienie w kategorii 16-18 lat – Ewelina Orłowska (3A LP)
  • Wyróżnienie w kategorii 16-18 lat – Gabriela Lisiak  (5b OSSP)
    nauczyciel prowadzący – Małgorzata Kierczuk-Macieszko

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Pudełko zwane wyobraźnią – Ewa Lipska” w Zespole Państwowych Szkół Plastycznych im. J. Szerementowskiego w  Kielcach,  listopad 2014

VII Ogólnopolski Konkurs Projektowy „Kalendarz autorski – 2015” w Liceum Plastycznym im.  P. Potworowskiego w Poznaniu, listopad 2014

  • III miejsce – Agata Samborska (4b OSSP)
  • Wyróżnienie – Marta Turska (4b OSSP)
  • Wyróżnienie – Tomasz Gałkowski (2A LP)
  • Kwalifikacja do wystawy – Katarzyna Nizioł (4b OSSP)
  • Kwalifikacja do wystawy – Łukasz Żukowski (2A LP)

nauczyciele prowadzący: Anna Świerbutowicz-Kawalec w kl. 4b i Krzysztof Wereński w kl. 2A
Baner konkursu

IX OBSK w Zespole Państwowych Szkół Plastycznych w Łodzi, listopad 2014

  • Wyróżnienie w kategorii grafika komputerowa, wydruk płaski – Robert Rejmak (3A LP)

Ogólnopolski Konkurs „Źródła natury” w LP Nałęczowie, październik 2014

  • Wyróżnienie – Agnieszka Leszkowicz (4A LP)
    nauczyciele prowadzący: Matylda Bijas

ROK SZKOLNY 2013/14

III Ogólnopolskie Biennale Grafiki Projektowej w ZSP w Dąbrowie Górniczej, czerwiec 2014

  • III nagroda w kategorii „Identyfikacja wizualna” – Robert Rejmak  (2A LP)

II Ogólnopolskie Biennale Rysunku i Malarstwa im. Piotra Potworowskiego – „Figury ciała” – Poznań, czerwiec 2014

  • III miejsce w kategorii malarstwo – Marta Szypulska (4A LP)
  • Wyróżnienie w kategorii rysunek – Dominika Ufnal (2A LP)

nauczyciel prowadzący: Grzegorz Tomczyk

XXXVIII Olimpiada Artystyczna

  • Lauerat – Nikola Góral (6b OSSP)
    nauczyciel prowadzący: Anna Papierkowska

II Ogólnopolski Konkurs Plastyczny ,,Pejzaże miasta – Place” w Opolu, czerwiec 2014

nauczyciel prowadzący: Dorota Andrzejewska-Marzec

XXIV Międzynarodowy Festiwal Sztuki Pięknej „Color Art” w Goleniowie, marzec 2014

  • Wyróżnienie – Zuzanna Stanuch (IIIA LP)

II Ogólnopolskie Biennale Plakatu Szkół Plastycznych, maj 2014

Logo Fabryki Dobrej Przestrzeni w ramach projektu HerMan, kwiecień 2014

VI Ogólnopolski Konkurs Projektowy KALENDARZ AUTORSKI – temat: „twarzą w twarz z …”, Poznań 2014

  • Wyróżnienie – Anna Abramek (4B OSSP)
  • Wyróżnienie – Aleksandra Błaszczak (4B OSSP)

II Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Pamiętajcie o ogrodach”, Płock 2013

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Pudełko zwane wyobraźnią -Tuwim”, Kielce 2013

XXI Ogólnopolski Plener Rysunkowo – Malarski im. Krystyny Drążkiewicz w Kazimierzu Biskupim 15 -29.09.2013

Triennale Tkaniny Artystycznej, czerwiec, Supraśl 2013

PRZEGLĄDY MAKROREGIONALNE KONKURSY MIĘDZYNARODOWE I OGÓLNOPOLSKIE

KONKURSY MIĘDZYNARODOWE I OGÓLNOPOLSKIE

ROK SZKOLNY 2012/13

XXI Ogólnopolski Plener Rzeźbiarski Bydgoszcz – Myślęcinek 2013

  • I nagroda – Anna Brzozowska, Karolina Ogórek, Mateusz Maciąg – uczniowie z 3A LP  konkurs praca
    nauczyciele prowadzący: K. Kijewski i W. Koryciński

III Etap Ogólnopolskiego Przeglądu Plastycznego „Dłużew 2013”

  • V miejsce oraz nagroda w postaci indeksu dowolnie wybranej uczelni artystycznej w Polsce – Dorota Rutkowska (3A LP)
    nauczyciele prowadzący: M. Bijas, A. Kasprzak, W. Arbaczewski

I Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Pamiętajcie o ogrodach” w Płocku, listopad 2012

  • Wyróżnienie – Eryk Małecki (2A LP)
  • Wyróżnienie – Aleksandra Różańska (4A LP)

Ogólnopolski Konkurs Projektowy „Kalendarz autorski – 2013” organizowany przez Liceum Plastyczne im. Piotra Potworowskiego w Poznaniu, listopad 2012

  • I miejsce – Katarzyna Buczek (2A LP)
  • Wyróżnienie – Dominika Majzner (5B OSSP)

Warsztaty „Uczeń – Mistrz” organizowane przez Fundację Marka Marii Pieńkowskiego, październik 2012

  •  Wyróżnienie dla najlepszej pracy – Victoria Valverde (4A LP)

XX Jubileuszowy Ogólnopolski Plener Rysunkowo-Malarski dla najzdolniejszych uczniów klas starszych Liceum Plastycznego, Kazmierz Biskupi, 2012

  • Wyróżnienie – Beata Weber (6B OSSP), Anna Tosiek (6B OSSP)

II Ogólnopolski Plener Rzeźby „Kamień•Drewno•Ceramika” w Orońsku, wrzesień 2012

PRZEGLĄDY MAKROREGIONALNE KONKURSY MIĘDZYNARODOWE I OGÓLNOPOLSKIE

KONKURSY MIĘDZYNARODOWE I OGÓLNOPOLSKIE

ROK SZKOLNY 2011/12

Ogólnopolskie Biennale Grafiki Projektowej Uczniów Szkół Plastycznych w ZSP w Dąbrowie Górniczej, maj 2012

  • Wyróżnienie – Bogdan Słomka (4B OSSP)

I Ogólnopolskie Biennale Plakatu Szkół Plastycznych ,,My z XXI wieku – ZSP w Gdyni, maj 2012

  • Wyróżnienie – Bogdan Słomka (4B OSSP)

Konkurs fotograficzny „Przyroda w mieście”, Łódź, luty 2012

  • Kwalifikacja do wystawy – Julia Marek (2A LP) za pracę „Gdzieś w Polsce”

I Ogólnopolskie Biennale Rysunku i Malarstwa im. Piotra Potworowskiego w Poznaniu – „Figury ciała”, kwiecień 2012 

IX Ogólnopolskie Triennale Rzeźby w Drewnie – ZSP w Zakopanem, marzec 2012

nauczyciel prowadzący: Agnieszka Kasprzak, Krzysztof Kijewski

XI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Ilustracje do wierszy Józefa Czechowicza i Tadeusza Różewicza”, MDK w lublinie, luty 2012

  • Wyróżnienie – Magdalena Reczek (6B OSSP)
    nauczyciel prowadzący: Grzegorz Tomczyk
  • Nagroda – Magdalena Zając (2B OSSP)
    nauczyciel prowadzący: Zdzisław Kwiatkowski

II Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Labirynt Wyobraźni” 2011

  • II nagroda – Marta Przewor
  • Kwalifikacja do wystawy – Paweł Ciszewski

Konkurs plastyczny „Autoportret” dla III klas gimnazjum w LP w Supraślu, 2011

  • Wyróżnienie – Magda Saba

Konkurs na najlepszą grafikę ilustrującą wybraną piosenkę z ostatniej płyty Skorupa, grudzień 2011

Ogólnopolski Konkurs POZNAŃ PRZYCIĄGA NAJLEPSZYCH, Poznań, grudzień 2011

  • Nagroda dodatkowa za film – Joanna Martyniuk (4A LP)

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Pudełko zwane wyobraźnią – Miłosz”, ZSP w Kielcach, listopad 2011

  • Wyróżnienie – Patrycja Woźniacka (3b OSSP)

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Ptasie migracje”, SP 14 w Gdańsku, 2011

  • Laureat – Anna Szkutnik (3b OSSP)

Konkurs Fotograficzny „Moja przestrzeń”, Fundacja ITAKA, października 2011

X Ogólnopolskie Biennale Rysunku i Malarstwa klas młodszych szkół plastycznych Koszalin, wrzesień 2011

VII Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Portret Rodzinny” ZSP w Lublinie, kwiecień 2011

STRONA

  • Grand Prix w kategorii malarstwo – Martyna Majczyna
  • III nagroda w kategorii tkanina – Katarzyna Szlachta
  • Wyróżnienie honorowe Dziekana Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie – Joanna Martyniuk (rzeźba)
  • Wyróżnienie honorowe w kategorii instalacja – Joanna Martyniuk
  • Wyróżnienie honorowe w kategorii tkanina – Weronika Trojgo

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Wariacje nt. twórczości artystów, patronów szkół plastycznych – Wojciech Gerson” – ZSP w Częstochowie, marzec 2011

  • I nagroda w kategorii grafika – Katarzyna Ziemlewska
  • II nagroda w kategorii malarstwo – Róża Duda

PRZEGLĄDY MAKROREGIONALNE KONKURSY MIĘDZYNARODOWE I OGÓLNOPOLSKIE

KONKURSY MIĘDZYNARODOWE I OGÓLNOPOLSKIE

LATA 2010-2006

V Jubileuszowy Konkurs Plastyczny „Inwazja Aniołów” organizowany przez Towarzystwo Miłośników Kultury Ludowej w Ślesinie, 2010

  • Wyróżnienie – Magdalena Kleszcz, Masza Majewska, Klaudia Miedzińska,

XVIII Ogólnopolski Plener Rysunkowo-Malarski dla najzdolniejszych uczniów klas starszych Liceum Plastycznego, Kazmierz Biskupi, 2010

  • II nagroda – Martyna Pająk

IV Ogólnopolski Plener Malarski „Zamość perłą renesansu”

  • Wyróżnienie – Aleksandra Maik

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Wariacje pt. twórczości artystów, patronów szkół plastycznych — J. Cybis” — ZSP w Częstochowie, marzec 2010

II Ogólnopolski Konkurs Projektowy „Kalendarz Autorski 2010”, Poznań, październik 2009

  • II miejsce – Ewelina Krasoń

VI Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Portret Rodzinny” ZSP w Lublinie, kwiecień 2009

  • III nagroda – Kaja Kurczuk, Wyróżnienie Rektora ASP w Krakowie – Lidia Kierepka

VII Ogólnopolskie Biennale Rzeźby w Drewnie, Zakopane, kwiecień 2009

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Wariacje p. t. twórczości artystów, patronów szkół plastycznych – A. Grottger” — ZSP w Częstochowie, marzec 2009

  • II nagroda ex aequo (I nie przyznano) – Dominika Szymanek (malarstwo)
  • II nagroda ex aequo (I nie przyznano) – Mateusz Żydek (grafika)
  • Kwalifikacja do wystawy – Edyty Pacześniak

nauczyciel prowadzący: Anna Świerbutowicz-Kawalec

IX Ogólnopolski Biennale Rysunku i Malarstwa Uczniów Średnich Szkół Plastycznych klas starszych, marzec 2009

  • Kwalifikacja do wystawy – Anna Biadun i Marta Jacznik
    nauczyciel prowadzący: Zdzisław Kwiatkowski, Grzegorz Tomczyk

I Międzynarodowe Biennale Fotografii Szkół Plastycznych „Twórczość Młodych – moi bohaterowie, moi idole, mój styl” w Gdyni, marzec 2009

  • Wyróżnienie – Mariola Bąk (6b  OSSP)
  • Wyróżnienie – Magdalena Brankiewicz (5b OSSP)

nauczyciel prowadzący: Małgorzata Kierczuk – Macieszko, Krzysztof Wereński

Konkurs o „Artystyczny indeks Hestii”

  • kwalifikacje regionalne Aneta Gruszczyk (rok szkolny 2008/2009)
  • Monika Waryszak (rok szkolny 2007/2008)

Ogólnopolski Konkurs Historii Sztuki dla uczniów szkół plastycznych w Dąbrowie Górniczej, grudzień 2008

Ogólnopolski Konkurs „Plastyczne Bajania”, Warszawa 05.05.2006

STRONA

  • I miejsce – Joanna Stachyra
  • II miejsce – Dorota Peciak, Małgorzata Awiorko
  • Wyróżnienie – Aleksandra Sitarska, Aleksandra Koncerewicz

Ogólnopolski Konkurs „Igłą Malowane”, Gorzów Wielkopolski 23.03.2006

Ogólnopolski Konkurs p.t. „Wariacje na temat twórczości Leona Wyczółkowskiego” w kategorii malarstwo, Częstochowa 23.02.2006

LATA 2005-2001

Dotyczą konkursów artystycznych i stypendiów artystycznych.

3

2

1b

1a

Materiały opracowane przez uczennice z klasy 5b: Adę Próchniak, Ewelinę Pudelską, Anię Purc, Dagmarę Stefańską i Justynę Urniaż, pod kierunkiem nauczycieli: Jolanty Jarosińskiej i Joanny Stankiewicz, 2005 r. [online]. [dostęp 2015.10.07]  http://www.liceumplastyczne.lublin.pl/biblioteka/szkola.htm