Przedmioty-ogólnokształcące

KONKURSY

ROK SZKOLNY 2017/18

XXII Ogólnopolski Konkurs Literacki o „Złote Pióro Prezydenta Jaworzna”, Jaworzno, maj 2018

V Konkurs Historyczny o Żołnierzach Wyklętych, Warszawa, maj 2018

XXIV Ogólnopolski Konkurs na Gazetę Szkolną „NASZA GAZETA“, Katowice, kwiecień 2018

X Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji Rosyjskiej dla szkół ponadgimnazjalnych, Chełm, marzec 2018

V Mistrzostwa Strzeleckie z Broni Pneumatycznej Lubelskich Szkół z Oddziałami Gimnazjalnymi, Szkół Ponadpodstawowych oraz Burs i Internatów o Puchar Prezydenta Miasta Lublin, Lublin, listopad 2017

ROK SZKOLNY 2016/17

XIII Wojewódzki Konkurs „Animowana chemia”, Lublin, kwiecień 2017

 Wyróżnienie – Marcin Lisowski (3b OSSP)
nauczyciel prowadzący: Tomasz Banaszkiewicz

VIII Ogólnopolski Konkurs „Z energetyką w przyszłość”, Dąbrowa Górnicza, Sosnowiec, kwiecień 2017

 Wyróżnienie – Michalina Szuryga (6b OSSP)
nauczyciel prowadzący: Tomasz Banaszkiewicz

Wojewódzki konkurs  pt. „Każdy piękny od poczęcia” Lublin, marzec 2017

Eliminacje Okręgowe XXIX Olimpiady Filozoficznej, Lublin, marzec 2017 

  • III miejsce, kwalifikacja do etapu ogólnopolskiego – Patryk Krawczak (6b OSSP)
    nauczyciel prowadzący: Jerzy Kozera

VIII Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Absolwentów III LO im. Unii Lubelskiej w Lublinie, Lublin, luty 2017

XIX Ogólnopolskim Konkursie „Jesienne Debiuty Poetyckie”, Lublin, listopad 2016

ROK SZKOLNY 2015/16

II Wojewódzkie Zawody strzeleckie z broni pneumatycznej szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych województwa lubelskiego, Lublin, kwiecień 2016

STRONA

  • III miejsce drużynowo i Puchar Marszałka Województwa Lubelskiego Sławomira Sosnowskiego. Drużyna klasy 2b OSSP w składzie Lipczyńska Patrycja, Trojnar Marcelina i Sadkowska Monika
  • II miejsce indywidualnie i srebrny medal – Lipczyńska Patrycja klasa (2b OSSP)
  • III miejsce indywidualnie i brązowy medal Sadkowska Monika (2b OSSP)
    nauczyciel prowadzący wszystkich zawodników: Łucjan Marek

Wojewódzki konkurs pt. „Patron zobowiązuje”, Lublin, kwiecień 2016

XII Wojewódzki Konkurs „Animowana chemia”, Lublin, kwiecień 2016

VII Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Absolwentów III Liceum Ogólnokształcącego im. Unii Lubelskiej w Lublinie, marzec 2016

  • I miejsce – Nina Biel (2b OSSP)
    nauczyciel prowadzący: Danuta Klimala-Brauze

Jesienne Debiuty Poetyckie, Lublin, październik 2015

ROK SZKOLNY 2014/15

XII edycja ogólnopolskiego konkursu „ Moi żydowscy rodzice, moi polscy rodzice”, czerwiec 2015

Konkurs „Losy Polaków na Syberii”, Kraków, maj 2015

STRONA

  •  Laureat w kategorii praca multimedialna – Zuzanna Nastaj, Stanisław Falenta, Karolina Wójcikowska i Oliwia Twardowska (uczniowie klasy 3b OSSP)
  •  I miejsce w kategorii: utwór poetycki – Mateusz Dzieciuch, Magda Sobiesiak, Oliwia Twardowska (uczniowie klasy 3b OSSP)
  •  nagroda w kategorii praca plastyczna – Aleksandra Błaszczak (5b OSSP)
    nauczyciel prowadzący: Ewa Wrona, Krzysztof Wereński

Zawody Strzeleckie z Broni Pneumatycznej Lubelskich Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych o Puchar Dyrektora Szkoły, Lublin, kwiecień 2015

STRONA

  • II miejsce indywidualnie i srebrny medal – Katarzyna Zacharewicz (3b OSSP)
  • II miejsce drużynowo, drużyna I w składzie: Patrycja Lipczyńska (1b OSSP), Monika Sadkowska (1b OSSP), Katarzyna Zacharewicz (3b OSSP)
  • III miejsce drużynowo, drużyna II w składzie: Marcelina Trojan (1b OSSP), Agata Majewska (3b OSSP), Marcin Lisowski (1b OSSP)

Opiekun Koła EDB Sekcji Strzeleckiej: Łucjan Marek

Konkurs geologiczno-filmowy „Młodzi o łupkach”, Lublin, kwiecień 2015

XI Wojewódzki Konkurs „Animowana chemia”, Lublin, kwiecień 2015

VI Ogólnopolski Konkurs „Z energetyką w przyszłość”

II Mistrzostwa Strzeleckie z Broni Pneumatycznej Lubelskich Szkół Gimnazjalnych , Ponadgimnazjalnych oraz Burs i Internatów o Puchar Prezydenta Miasta Lublin, listopad 2014

STRONA

  • III miejsca drużynowo
  • I miejsce, złoty medal – Katarzyna Zacharewicz (3b OSSP)
  • II miejsce, srebrny medal – Sadkowska Monika (1b OSSP)
  • III miejsce, brązowy medal – Lipczyńska Patrycja (1b OSSP)

Opiekun Koła EDB Sekcji Strzeleckiej: Łucjan Marek

XVIII Jesienny Konkurs Recytatorski „Teraz i tu” zorganizowany przez Wojewódzki Ośrodek Kultury i Centrum Kultury w Lublinie, listopad 2014

ROK SZKOLNY 2013/14

Ogólnopolski konkurs na komiks „Jan Karski – Sprawiedliwy wśród Narodów Świata”, Warszawa, czerwiec 2014

Ogólnopolski konkurs artystyczny na logo Polskich Parków Narodowych, Zwierzyniec, czerwiec 2014

  • Laureat – Elwira Lipko (2b OSSP)
    nauczyciel prowadzący: Tomasz Banaszkiewicz

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski im. Józefa Czechowicza, Lublin, marzec 2014

Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Francji, Lublin, grudzień 2013

VII edycja Turnieju Poetyckiego „Orzech” im. Jerzego Kozarzewskiego, Nysa 2014

Konkurs recytatorsko-krasomówczy „W kręgu poezji Grażyny Chrostowskiej, lubelskiej przedstawicielki pokolenia Kolumbów”, październik 2013

Konkurs z języka angielskiego i niemieckiego pt. „Mistrz słownictwa egzaminacyjnego” 2013

  • Wyróżnienie – Julia Konefał (3B OSSP)

ROK SZKOLNY 2012/13

Diecezjalny XVIII Konkursu Biblijny

  • II etap – Anna Dados, Agnieszka Giecko i  Zuzanna Stanuch; nauczyciel prowadzący: Waldemar Dziaczkowski

Wojewódzki Konkurs Recytatorski dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych upamiętniający 100 rocznicę urodzin Siergieja Michałkowa, marzec 2013

Olimpiada artystyczna, 2013

  • kwalifikacja do etapu regionalnego – M. Wroński (4A LP)
    nauczyciel prowadzący: Paulina Zarębska – Denysiuk

Olimpiada z j. francuskiego, 2013

Konkurs gimnazjalny, etap szkolny z języka polskiego 2012

Konkurs gimnazjalny, etap szkolny z języka francuskiego 2012

WYSOKIE WYNIKI Z EGZAMINU GIMNAZJALNEGO I MATURALNEGO 2012

X Edycji Konkursu Krasomówczo-Recytatorskiego „W kręgu poezji Grażyny Chrostowskiej…” październik 2012

Mikołajkowe zawody strzeleckie

  • II miejsce drużynowo, drużyna w składzie: Agata Majewska,  Wiktoria  Zagozdon, Gabriel Rudzki
  • I miejsce, złoty medal – Gabriel Rudzki
    Opiekun Koła EDB Sekcji Strzeleckiej: Łucjan Marek

STARSZE LATA

IV Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji Rosyjskiej dla szkół ponadgimnazjalnych, Chełm, kwiecień 2012

III Wojewódzki Konkurs Recytatorski poezji i prozy absolwentów III LO im Unii Lubelskiej w Lublinie, luty 2012

  • Wyróżnienie – Dominika Grabowska (3b OSSP)
    nauczyciel prowadzący: Danuta Klimala-Brauze

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Skąd się wzięli Anieli” w Nakle nad Notecią, 2010

  • III nagroda – Adrianna Szczęsna – strona w budowie

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Anioły świata” w Nakle nad Notecią, 2008

  • Wyróżnienie w kategorii malarstwa – gimnazjalistki: Anna Tosiek i Weronika Tryksza

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny na artystyczną interpretację przesłania Jana Pawła II do młodych, Gdynia-Orłowo, 2008

  • Wyróżnienie – Mariusz Grabowski,

III Ogólnopolski Ekumeniczny Festiwal Twórczości Chrzeńcijańskiej „Kairos” Warszawa, 2008

  • I nagroda Ewa Maksymiuk (malarstwo)
  • I nagroda Michał Szczególski (rzeźba)

III Festiwal Twórczości Chrześcijańskiej Zakopane, 2008

  • I nagroda w kategorii licealistów Marta Węglińska
  • Wyróżnienie w kategorii gimnazjalistów Weronika Tryksza,

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Lux ex Silesia – Światło ze Śląska” Katowice, 2007

  • I nagroda Flis Konrad
  • II nagroda Marta Węglińska