VII Międzynarodowe Artystyczne Warsztaty Rzeźbiarskie 2018

Dnia 4 czerwca 2018 roku rozpoczęły się artystyczne warsztaty rzeźbiarskie „Skrzydła polskiej wolności – 1918–2018” w Zespole Szkół Zespół  Plastycznych im. Cypriana Kamila Norwida w Lublinie. W trakcie otwarcia wykład wygłosił dr hab. Jan Tutaj, prof. ASP im. J. Matejki w Krakowie.

W tym roku w ramach zajęć będą realizowane rzeźby w drewnie (możliwe połączenie z innymi materiałami), rzeźby w kamieniu oraz płaskorzeźby odlewane – we wszystkich etapach ich wykonania, od projektu do technik wykończeniowych.

W ramach warsztatów odbędą się spotkania z artystami i pedagogami wyższych szkół artystycznych (ASP w Warszawie, ASP im. J. Matejki w Krakowie, UA w Poznaniu, LNAS we Lwowie, ISP WA UMCS w Lublinie).

Warsztaty potrwają do 12 czerwca bieżącego roku.

  Fotoreportaż z otwarcia warsztatów 04.06.2018

W ramach warsztatów rzeźby w kamieniu realizowane są popiersia ważnych dla Polski i Lubelszczyzny postaci historycznych. Uczennice z z Liceum Plastycznego w ZSP w Lublinie wykonują popiersia: Anna Myszkowiak – Władysława Cholewy, Aleksandra Goncikowska – Jerzego Albina de Tramecourt.

 

Snycerze przy pracy w Firleju – urokliwa wieś w powiecie lubartowskim województwa lubelskiego, położona na nad jeziorem o tej samej nazwie.

 

W części odlewniczej realizowane będą medaliony, plakiety i statuetka – odlewane w brązie.


Źródło fot. : Zespół Szkół Plastycznych im. CK Norwida w Lublinie [W:] facebook.com/lubelskiplastyk [online]. [dostęp 2018.06.05-12] https://www.facebook.com/lubelskiplastyk

Print Friendly, PDF & Email