Wernisaż – Obrazy spod powiek

Zapraszamy na wernisaż wystawy Anny Angeliki Łapińskiej – absolwentki  Zespołu Szkół Plastycznych im. Cypriana Kamila Norwida w Lublinie (rok ukończenia 2010). „Obrazy spod powiek” to wystawa projektów i realizacji scenograficznych.

Czas: wernisaż – 07.02.2020 r. godz. 18:00; miejsce: Salon Kultury Fundacji Szpilka, ul.3-go Maja 22/4 Lublin.

Wystawa stanowi próbę przybliżenia warsztatu scenografa. Prezentowane na niej szkice i projekty oraz fotografie są dokumentacją spotkań autorki z twórcami teatru i filmu. Każda nowa produkcja to proces – wyzwanie. Wymaga skupienia i czułej obserwacji. Scenografia jest dla Autorki jednym ze środków służących interpretacji dzieła. Organizuje ona przestrzeń, określa ją, stanowi konstrukcję dla wykreowanego świata. Współtworzy nową rzeczywistość. W miejscu tym przenikają się wzajemnie i tworzą nową jakość elementy zaczerpnięte z teraźniejszości i przeszłości, faktyczne wspomnienia z przeczuciem wydarzeń, które mogą jeszcze zaistnieć.

Anna Angelika Łapińska – absolwentka wydziału Scenografii na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (2010-2016). Laureatka przeglądu Coming Out (2016). Zajmuje się projektowaniem kostiumów oraz scenografii filmowej i teatralnej. Zdobywała doświadczenie zawodowe jako kostiumografka i scenografka współpracując z teatrami w Białymstoku, Krakowie, Radomiu, Rzeszowie, Świnoujściu, Tarnowie i Warszawie oraz współtworząc filmy krótkometrażowe ze studentami PWSFTviT w Łodzi. Ostatnio zajmuje się działaniami w obszarze sztuki animacji poklatkowej oraz instalacją artystyczną.

 

 

image_pdfimage_print