Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Lublin

28 września 2012 roku w Zespole Szkół Plastycznych im. C.K. Norwida w Lublinie odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Lublin. Powołana przez Prezydenta Miasta na wniosek samorządu uczniowskiego komisja wyborcza w składzie: Agata Przytuła – przewodnicząca, Patrycja Woźniacka, Katarzyna Zawada, Katarzyna Szlachta, Victoria Valverde i Karolina Niedźwiadek, skrupulatnie wywiązała się ze swoich obowiązków, stosując się ściśle do wytycznych i terminarza wyborczego.

Warunkiem prawidłowego zgłoszenia kandydata było zebranie przynajmniej 20 pisemnych głosów poparcia, co udało się wszystkim zainteresowanym kandydowaniem do Rady uczniom. Sylwetki poszczególnych kandydatów przybliżały przygotowane przez nich i komisję wyborczą teksty, wywieszone na tydzień przed dniem wyborów.

W powszechnych, bezpośrednich, równych, tajnych i większościowych wyborach największą ilość głosów otrzymała Małgorzata Wieczorek z klasy 4b, tym samym zdobywając mandat radnego. Wierzymy, że będzie godnie i owocnie reprezentować naszą szkołę w pracach Młodzieżowej Rady Miasta Lublin. Gratulujemy i życzymy powodzenia.

Anna Łoś
Opiekun Samorządu Uczniowskiego