Wyróżnienie dla Mai Kisiel w plenerze malarskim

We wrześniu 2018 roku w Rychwale odbył się XXVI Ogólnopolski Plener Rysunkowo-Malarski im. Krystyny Drążkiewicz dla Najzdolniejszych Uczniów Najstarszych Klas Liceów Plastycznych. Maja Kisiel otrzymała wyróżnienie.

W plenerze wzięło udział 60 uczniów z 35 średnich szkół plastycznych, podczas którego powstało 238 prac.Młodzież malowała miejscowości: Grochowy, Rychwał i Kuchary Kościelne. Wystawa poplenerowa miała miejsce w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Rychwale. W jej trakcie autorzy pięciu najlepszych prac otrzymało indeksy na Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu na kierunek malarstwo.

Organizatorami ogólnopolskiego pleneru było Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie, Stowarzyszenie na rzecz Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Kościelcu „w Koło sztuki” oraz Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Kościelcu przy współpracy z wykładowcami Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu oraz Urzędem Gminy i Miasta w Rychwale.

Dyplom dla Mai Kisiel

E. K.

fot. UGiM w Rychwale

Bibliografia