Wystawa malarstwa Joanny Cisek

Obraz malarski Joanny Cisek. Kliknięcie w miniaturkę obrazka spowoduje wyświetlenie powiększonego zdjęcia.Wernisaż wystawy pt. „Rozkwit” Joanny Cisek odbył się w piątek, 21 lutego 2020 roku o godz. 18.00 w Galerii A10 w Zespole Szkół Plastycznych im. Cypriana Kamila Norwida w Lublinie przy ul. Muzycznej 10 a. Fotoreportaż
Wystawa otwarta do 10 marca bieżącego roku.

Wąchający ziemie, akryl, olej i kredka na płótnie,180x160cm, 2018

Joanna Cisek jest absolwentką Zespołu Szkół Plastycznych im. C. K. Norwida w Lublinie oraz Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Jej prace wystawiane były na wystawach indywidualnych i zbiorowych. Laureatka 33. Konkursu im. Władysława Strzemińskiego za który otrzymała Nagrodę Galerii OPUS. Laureatka Konkursu na Mural organizowanego w ramach Festiwalu Otwartych Przestrzeni w Tomaszowie Mazowieckim. Dwukrotna Finalistka konkursu o Nagrodę Eibischa  (2017, 2018).

„Rozkwit” to zbiór prac malarskich, które stworzyłam na przestrzeni ostatnich dwóch lat. Stanowi on kontynuację moich spostrzeżeń na temat natury. W malarstwie świadomie odnoszę się do tego, co mnie otacza i porusza. Inspirację znajduję we wspomnieniach obrazów, takich jak stara jabłoń na podwórku u babci czy unoszące się za stodołą szumiące wierzby. Zdarza się, że zapamiętane widoki przywożę z nieco dalszych podróży, ale najciekawsze są dla mnie te codzienne, mijane na ulicy w pośpiechu. Zachwyca mnie niekiedy wyrastająca spod chodnika trawa czy różowe pąki kwiatów, które niespodziewanie zakwitły w grudniu przed moją pracownią. Abstrakcyjne formy, barwne plamy, biomorficzna linia, to narzędzia, którymi się posługuję, aby opowiedzieć moje historie, stworzyć moją własną interpretacje rzeczywistości”.

Joanna Cisek

Fotoreportaż z wernisażu 21.02.2020

fot. Michał Kawalec

Opis alternatywny. Galeria składa się z piętnastu plików graficznych.

Opis alternatywny. Galeria składa się z piętnastu plików graficznych.

W galerii ZSP w Lublinie ściany i kolumny pomalowane są na biało. Podłoga jest szara. Jest dużo okien, w tym balkonowe z wyjściem do patio. We wnętrzu znajdują się ściany z płyt, na których wiszą obrazy artystki. W dwóch przeciwległych stronach galerii, przy drzwiach stoją dwa stoły przykryte białymi obrusami z poczęstunkiem.

Jest niewiele osób. Zaproszeni gości, nauczyciele i uczniowie. Słuchają przemówień, oglądają wystawę, rozmawiają, uśmiechają się. Jest miła atmosfera.

Przemawiają: dyr Krzysztof Dąbek, Joanna Cisek, Anna Chmielnik. W rękach trzymają bukiety tulipanów.

Na wernisażu obecni są nauczyciele: v-ce dyr Andrzej Mazuś, Robert Wojniusz, Zdzisław Kwiatkowski, Joanna Kozłowska.

Kliknięcie w miniaturkę obrazka spowoduje wyświetlenie powiększonego zdjęcia.

image_pdfimage_print