Wystawa malarstwa Leszka Dumy

Galeria sztuki A10
Obraz, malarstwo Leszka Dumy. Kliknięcie w miniaturkę obrazka spowoduje wyświetlenie powiększonego zdjęcia. Serdecznie zapraszamy na wystawę malarstwa Leszka Dumy. Wernisaż odbył się dnia 22 listopada 2019 roku o godz. 18.00 w Galerii A10 w Zespole Szkół Plastycznych im. Cypriana Kamila Norwida w Lublinie przy ul. Muzycznej 10 a. Wystawa czynna do 4 grudnia br. w godzinach 10.00-16.00.
Z wernisażu: Fotoreportaż, fot. Krzysztof Wereński; Film

 

Biogram Leszka Dumy. Kliknięcie w miniaturkę obrazka spowoduje wyświetlenie powiększonego zdjęcia.

Leszek Duma ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. C. K. Norwida w Lublinie w 1972 roku. Pracuje jako nauczyciel rysunku i malarstwa w ZSP w Lublinie.

Opis alternatywny. Galeria składa się z 25 plików graficznych.

W galerii ZSP w Lublinie ściany i kolumny pomalowane są na biało. Podłoga jest szara. Jest dużo okien, w tym balkonowe z wyjściem do patio. We wnętrzu znajdują się ściany z płyt, na których wiszą obrazy artysty, zasłonięte arkuszami szarego papieru.

Leszek Duma ubrany jest w czarną koszule, czarne spodnie i niebieską marynarkę. Siedzi na niebieskim krześle plecami do zasłoniętej pracy. Jest ciemno. Światło reflektora oświetla artystę.

Światło reflektora oświetla odsłoniętą pracę, portret L. Dumy. Światła zapalają się w galerii. Artysta wycina nożykiem paski ze swojego portretu i rozdaje je poszczególnym osobom.

Jest dużo ludzi: zaproszeni gości, nauczyciele i uczniowie. Słuchają przemówień, oglądają wystawę, rozmawiają, fotografują obrazy, uśmiechają się. Panuje miła atmosfera.

Leszek Duma otrzymuje gratulacje i bukiet kwiatów.

Na wernisażu obecni są nauczyciele: Anna Świerbutowicz-Kawalec, Robert Wojniusz, Piotr Szymankiewicz, Grzegorz Tomczyk, Agnieszka Aleksandrowicz, Anna Giecko, Jerzy Kozera, Anna Papierkowska-Zając.

Kliknięcie w miniaturkę obrazka spowoduje wyświetlenie powiększonego zdjęcia.

image_pdfimage_print

2 myśli nt. „Wystawa malarstwa Leszka Dumy

 1. Agnieszka Krupa

  Dzień dobry
  Czy osoby z zewnątrz mogą obejrzeć wystawę? Do kiedy i w których godzinach?

  Pozdrawiam
  Agnieszka Krupa

 2. E.Kargul Autor wpisu

  Witam
  Zapraszamy na wystawę malarstwa Leszka Dumy do 4 grudnia br. w godz. 10.00-16.00.

  Pozdrawiam
  E. K.

Możliwość komentowania jest wyłączona.