Wystawa prac stypendystek MKiDN w WBP w Lublinie

W dniu 15 listopada 2011 roku w prestiżowej Sali Kolumnowej Zamku Królewskiego w Warszawie odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów dla wyróżniających się uczniów szkół artystycznych w Polsce.

W jesiennej edycji stypendialnego programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego uczniowie Zespołu Szkół Plastycznych im. C.K. Norwida w Lublinie otrzymali cztery stypendia za osiągnięcia w dziedzinie sztuk plastycznych – nagrody i wyróżnienia w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach i przeglądach, artystyczny dorobek dokumentowany autorskim portfolio, udział w wystawach, wysokie wyniki z przedmiotów artystycznych w szkole.

Spośród 67 szkół plastycznych z całego kraju, 19 uczniów otrzymało stypendia MKiDN, w tym cztery uczennice lubelskiego plastyka: Alicja Sawoniuk, Róża Duda, Katarzyna Ziemlewska, Martyna Majczyna.

Wręczenia dyplomów dokonała Pani Minister Monika Smoleń, obecni byli także przedstawiciele szkoły: pani Dyrektor Krystyna Głowniak i opiekun uczennic, nauczyciel rysunku i malarstwa pan Grzegorz Tomczyk.

Jest to kolejna edycja, w której uczniowie Zespołu Szkół Plastycznych im. C.K. Norwida w Lublinie zostają stypendystami Ministra: w ciągu ostatnich lat siedmiu uczniów i uczennic otrzymało to prestiżowe wyróżnienie.katalog_wystawa_bW związku z tym wydarzeniem, ZSP im. C. K. Norwida oraz „Stowarzyszenie Lubelski Plastyk” w porozumieniu z Wojewódzką Biblioteką Publiczną im. Hieronima Łopacińskiego, pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego Pana Krzysztofa Hetmana zorganizuje wystawę prac czterech uczennic – stypendystek, w Sali Galerii WBP przy ul. Narutowicza 4 w Lublinie. Wystawa będzie czynna od 9.01.2012 do 27.01.2012 w godz. 11.00 – 15.00 i będą się na nią składać prace z ostatnich 2 lat. Zobaczyć będzie można rysunek, grafikę, malarstwo, tkaninę artystyczną, rzeźbę i fotografię, w większości prace powstałe na zajęciach przedmiotów artystycznych nauczanych w lubelskim plastyku.

Katalog_z wystawy

Stypendia MKiDN za osiągnięcia artystyczne w roku szkolnym 2010/11