Z okazji Świąt Bożego Narodzenia…

Życzenia błogosławionych Świąt dla wszystkich pracowników MKiDN od społeczności Zespołu Szkół Plastycznych im. C. K. Norwida w Lublinie.

12 grudnia w westybulu Pałacu Potockich, siedzibie MKiDN odbyło się spotkanie wicepremiera, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotra Glińskiego z pracownikami resortu, połączone z inauguracją świątecznej choinki udekorowanej przez uczniów i nauczycieli ZSP.

Świąteczne ozdoby zostały przygotowane przez uczniów Liceum Plastycznego pod kierunkiem nauczycieli snycerstwa, technik rzeźbiarskich, tkaniny artystycznej i nawiązywały do tradycyjnej symboliki świąt Bożego Narodzenia z połączonej z motywami związanymi z historią sztuki i warsztatem artystycznym. Ogółem uczniowie przygotowali ponad 600 ozdób, o niepowtarzalnym, artystycznym charakterze.

Choinkę w MKiDN „świątecznie ubrała” grupa młodzieży ZSP w następującym składzie: Emilia Fajt, Róża Trybuch, Anna Myszkowiak, Alicja Kosowska, Artur Oseńko, Mariusz Janik, Cezary Stachura, Marek Ziegler wraz ze swoimi nauczycielami Wojciechem Korycińskim i Jarosławem Skoczylasem.

 

Print Friendly, PDF & Email