Plakat informacyjny. Wystawa malarstwa - Marcin Sudziński – wernisaż 29.10.2020 godz. 17.00 w galerii ZSP w Lublinie (Galerii A10).

Fotoreportaż z wernisażu wystawy malarstwa Zbigniewa Olszewskiego 18.09.2020 w Galerii Sztuki A10 w Lublinie

#gallery-1 { margin: auto; } #gallery-1 .gallery-item { float: left; margin-top: 10px; text-align: center; width: 25%; } #gallery-1 img { border: 2px solid #cfcfcf; } #gallery-1 .gallery-caption { margin-left: 0; } /* see gallery_shortcode() in wp-includes/media.php */

fot. Małgorzata Kierczuk-Macieszko, Anna Węgiel (klasa 3b)

Opis alternatywny. Galeria składa się z 22 plików graficznych.

W galerii ZSP w Lublinie ściany i kolumny pomalowane są na biało. Podłoga jest szara. Jest dużo okien, w tym balkonowe z wyjściem do patio. We wnętrzu znajdują się ściany z płyt, na których wiszą obrazy artysty.

Z powodu obostrzeń sanitarno-epidemiologicznych związanych z pandemią większość zwiedzających nosi maseczki na twarzach. Na wernisażu są między innymi: Zbigniew Olszewski, dyr Krzysztof Dąbek, nauczyciele: Anna Chmielnik, Anna Świerbutowicz- Kawalec, gość: Andrzej Cwalina. Obecni słuchają przemówień, potem oglądają wystawę. Artysta otrzymuje gratulacje, lilię i upominek w papierowej torbie.

Z. Olszewski stojąc przy stoliku prowadzi w formie wykładu zajęcia z grupą uczniów siedzących na podłodze.

Kliknięcie w miniaturkę obrazka spowoduje wyświetlenie powiększonego zdjęcia.


Zbigniew Olszewski ur. w 1955 r. w Świdniku. Grafik, uprawia grafikę warsztatową, rysunek, malarstwo olejne. Studiował na ASP w Warszawie w latach 1975 – 80, dyplom z wyróżnieniem w 1980 r. w zakresie grafiki w pracowni prof. Andrzeja Rudzińskiego. Aneks z malarstwa w pracowni prof. Eugeniusza Markowskiego.

#gallery-2 { margin: auto; } #gallery-2 .gallery-item { float: left; margin-top: 10px; text-align: center; width: 33%; } #gallery-2 img { border: 2px solid #cfcfcf; } #gallery-2 .gallery-caption { margin-left: 0; } /* see gallery_shortcode() in wp-includes/media.php */

Galeria Sztuki A10  – @galeriasztukiA10 – Witryna społeczno-kulturalna – link do strony




Plener malarski klas maturalnych

W słoneczny dzień uczennica w chuście na głowie siedzi na trawie i rysuje na kartonie położonym przed sobą. Za nią znajdują się: ogrodzenie, takie jak dla bydła, dwie wiejskie drewniane chaty pokryte strzechą, drzewa. Kliknięcie w miniaturkę obrazka spowoduje wyświetlenie powiększonego zdjęcia.W dniach od 14 do 18 września 2020 roku w urokliwym Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie odbył się plener malarski uczniów z klas 6b, IVA, IVB z Zespołu Szkół Plastycznych im. Cypriana Kamila Norwida w Lublinie. Młodzież przebywała pod opieką nauczycieli rysunku i malarstwa: Doroty Andrzejewskiej, Leszka Dumy, Zdzisława Kwiatkowskiego i Grzegorza Tomczyka. Piękna pogoda i świetna atmosfera towarzyszyły uczestnikom w twórczej pracy, której efekty można będzie zobaczyć już wkrótce na wystawie poplenerowej w budynku szkoły. (E. K.)

#gallery-3 { margin: auto; } #gallery-3 .gallery-item { float: left; margin-top: 10px; text-align: center; width: 25%; } #gallery-3 img { border: 2px solid #cfcfcf; } #gallery-3 .gallery-caption { margin-left: 0; } /* see gallery_shortcode() in wp-includes/media.php */

Opis alternatywny. Galeria składa się z 15 plików graficznych.

Uczniowie i nauczyciele przebywają na plenerze w Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie. 

Jest ciepło i słonecznie. W skansenie znajdują się: wiejskie, drewniane chaty pokryte strzechą, białe, murowane domy, wybrukowane drogi, dużo zieleni.

Młodzież rysuje i maluje na bertramach umieszczonych na sztalugach lub opartych o pnie drzew.

Uczniowie stojąc słuchają dyr Krzysztofa Dąbka, Doroty Andrzejewskiej-Marzec i Zdzisława Kwiatkowskiego. Swoje rysunki i obrazy prezentują poprzez rozłożenie ich na ziemi lub oparcie o ścianę budynku. 

Kliknięcie w miniaturkę obrazka spowoduje wyświetlenie powiększonego zdjęcia.




Bitwa Warszawska 1920 – pamiętamy!

Bloczek znaczków wg projektu Patrycji Lipczyńskiej. Kliknięcie w miniaturkę obrazka spowoduje wyświetlenie powiększonego zdjęcia.Z okazji 100-lecia Bitwy Warszawskiej, która odbyła się 15 sierpnia 1920 roku, zdołaliśmy we współpracy z Pocztą Polską i Komitetem Pamięci Rotmistrza Pileckiego wydać piękne znaczki, kartkę pocztową, stempel.

Projekt znaczków pocztowych należy do Patrycji Lipczyńskiej, tegorocznej maturzystki, aktualnie już absolwentki naszej szkoły. Patrycja za swoją twórczą pracę otrzymała pierwszą nagrodę w IV Konkursie Historycznym w kategorii szkoły ponadgimnazjalne „Wojna polsko-bolszewicka 1919-1920 w obronie granic i niepodległości”. Serdecznie gratulujemy!

Zobacz więcej – link do artykułu „I nagroda dla Patrycji Lipczyńskiej”.

Karta pocztowa wg projektu Ryszarda Palucha. Kliknięcie w miniaturkę obrazka spowoduje wyświetlenie powiększonego zdjęcia.Projekt kartki pocztowej i stempla wykonał P. prof. Ryszard Paluch, nauczyciel podstaw projektowania i projektowania graficznego w ZSP w Lublinie. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie!

Waldemar Dziaczkowski




Inauguracja roku szkolnego 2020/2021

Dyr Krzysztof Dąbek przemawia przy mównicy na scenie auli szkolnej. Kliknięcie w miniaturkę obrazka spowoduje wyświetlenie powiększonego zdjęcia.Z pewnością była to inna niż zawsze inauguracja nowego roku szkolnego w Zespole Szkół Plastycznych im. Cypriana Kamila Norwida w Lublinie. W cieniu pandemii rozpoczęliśmy go uroczyście, choć w reżimie sanitarnym, z zasłoniętymi nosami i ustami, w dystansie społecznym. Młodzież została podzielona na dwie grupy. W auli szkolnej dyrektor Krzysztof Dąbek najpierw o godzinie o 9.00 przywitał licealistów z OSSP i PLSP, potem o 10.30 uczniów LP z PLSP. Następnie w klasach odbyły się kameralne spotkania młodzieży z wychowawcami. Pomimo epidemicznych obostrzeń, wśród uczniów panowała radość z powrotu w szkolne mury, ze spotkań z przyjaciółmi, koleżankami i kolegami, pedagogami.

W tym wyjątkowym roku nadziei i optymizmu, a także wielu obaw, życzymy wszystkim uczniom oraz nauczycielom owocnej i bezpiecznej nauki i pracy.

Elżbieta Marut-Kargul

#gallery-4 { margin: auto; } #gallery-4 .gallery-item { float: left; margin-top: 10px; text-align: center; width: 25%; } #gallery-4 img { border: 2px solid #cfcfcf; } #gallery-4 .gallery-caption { margin-left: 0; } /* see gallery_shortcode() in wp-includes/media.php */

fot. Małgorzata Kierczuk-Macieszko

Opis alternatywny. Galeria składa się z 16 plików graficznych.

Na ścianach auli szkolnej wiszą prace dyplomowe z grafiki. Przy suficie na ścianie pokrytej drewnem znajdują się drewniane płaskorzeźby przedstawiające godła, orły. Na podłodze jasny, nowy parkiet. W dużych oknach wiszą bordowe, grube zasłony. Z tego samego materiału wykonane kurtyny wiszą na scenie, zsunięte na boki. Po prawej stronie sceny znajdują się przeciągnięte od podłogi do sufitu tkaniny, biała i czerwona (symbol flagi Polski). Po lewej stronie sceny stoi pianino i drewniana mównica z logo szkoły, po prawej stół przykryty granatową narzutą. Na nim dyplomy i książki. Na środku, przy scenie stoi poczet sztandarowy złożony z trojga uczniów. Chłopiec trzyma sztandar szkoły. Panuje uroczysty nastrój.

Z powodu obostrzeń sanitarno-epidemiologicznych związanych z pandemią osób jest niewiele. Noszą oni maseczki lub przyłbice na twarzach. Siedzą na krzesłach zachowując dystans odległościowy między sobą.

Wyczytywani przez dyr Krzysztofa Dąbka uczniowie podchodzą do niego, na środek auli, żeby otrzymać gratulacje, dyplom i nagrodę, książkę za osiągnięcia szkolne w ubiegłym roku szkolnym.

Na uroczystości także obecni są: v-ce dyr Alina Tkaczyk, v-ce dyr Andrzej Mazuś, Robert Wojniusz, Krzysztof Kijewski, Zdzisław Kwiatkowski, Anna Giecko, Katarzyna Markiewicz, Waldemar Dziaczkowski, ks. Marek Sawicki.

Kliknięcie w  miniaturkę obrazka spowoduje wyświetlenie powiększonego zdjęcia.

 




„Gdzie jest sztuka?” – wystawa

Wernisaż wystawy „Gdzie jest sztuka?” odbył się 5 września (sobota) 2020 roku o godz. 15:00 w Galerii Labirynt (ul. Popiełuszki 5 w Lublinie). W wystawie biorą udział Maja Kornet oraz Maja Poppe – uczennice pierwszej klasy Liceum Plastycznego w Zespole Szkół Plastycznych im. Cypriana Kamila Norwida w Lublinie.

Uczestniczyły one w wakacyjnym projekcie edukacyjno-artystycznym „Gdzie jest sztuka?”. W ramach warsztatów brały udział w warsztatach teoretycznych o sztuce najnowszej, zajęciach ze sztuk plastycznych oraz performensu. Stworzyły oryginalne i kreatywne projekty, wykazują się ogromną pracowitością, talentem i odwagą.

Wystawie towarzyszy książkowy katalog z pracami i wypowiedziami młodych artystów i artystek Pięciu młodych uczestników warsztatów maluje lub rysuje, klęcząc lub siedząc na trawie koło budynku Galerii Labirynt. Kliknięcie w miniaturkę obrazka spowoduje wyświetlenie powiększonego zdjęcia.(roczniki 2005-2010). Wstęp na wystawę jest bezpłatny. Ekspozycja jest czynna w Galerii Labirynt do 13 września.

fot. z warsztatów; źródło: Drabik Damian. Wernisaż wystawy „Gdzie jest sztuka?” w Galerii Labirynt [W:] dziennikwschodni.pl [online]. [dostęp 2020.09.07] https://www.dziennikwschodni.pl/co-gdzie-kiedy/inne/wernisaz-wystawy-gdzie-jest-sztuka-w-galerii-labirynt,n,1000273354.html

Drabik Damian. Wernisaż wystawy „Gdzie jest sztuka?” w Galerii Labirynt [W:] dziennikwschodni.pl (skan artykułu)

Więcej informacji o projekcie można znaleźć na:

E. K.