Wystawa Piotra Strobla 2022

Fotorelacja z otwarcia wystawy Piotra Strobla 1 grudnia 2022 r. o godz. 16.00 w Galerii A10 – link do artykułu na stronie facebook.com/galeriasztukiA10

fot. Natalia Kucharska

„Upcykledworks” to wystawa wybranych prac Piotra Strobla, które powstały w latach 2013-2022.

Wspólnym mianownikiem łączącym te realizacje jest twórcze wykorzystanie materiałów powszechnie uważanych za odpady (papierów, paragonów, skrawków skór, taśm wideo i magnetofonowych, folii HDPE, odpadów z produkcji dzianin).

Prezentowane prace są wyrazem krytycznej postawy autora wobec konsumpcyjnego stylu życia i troski o środowisko naturalne.

Celem upcyklingu podobnie jak recyklingu jest zmniejszenie ilości zużycia surowców naturalnych. W procesie upcyklingu, w którym wykorzystuje się techniki ręczne zmniejsza się również zużycie nośników energii. Zgodnie z definicją, w wyniku upcyklingu powstają „produkty” o wyższej wartości niż surowce do niego użyte. Odpadom poprzez zmianę ich funkcji i formy nadaje się nowe znaczenie. Autor poprzez swoje twórcze działania wprowadza odpady do wyższego obiegu.

Piotr Strobel – ur. w Lublinie, twórca realizacji z zakresu sztuki włókna. Brał udział w wielu wystawach w kraju i zagranicą. Prace w zbiorach Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, Muzeum Miasta Gdyni oraz w zbiorach prywatnych. Jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi i Wydziału Artystycznego UMCS.

Strobel Piotr – link do artykułu na stronie Galerii Absolwentów Lubelskiej Szkoły Plastycznej

Strobel Piotr – link do artykułu na stronie Nauczycieli Lubelskiej Szkoły Plastycznej

image_pdfimage_print