Aktualne wydarzenia

Zapraszamy na wystawę Michała Kawalca „Twarzą w twarz. Rodzaj męski w grafice”.

Wernisaż 10.10.2022, godz.17.00
Galeria A10
ul. Muzyczna 10a, Lublin

Wystawa czynna do 18 października w godzinach pracy szkoły.

„Twarzą w twarz. Rodzaj męski w grafice” to seria grafik/obrazów przedstawiająca przyjaciół oraz członków rodziny artysty. Prace wykonane są techniką autorską z wykorzystaniem druku płaskiego (serigrafia) oraz metody fototransferu. Pomysł projektu pojawił się przy okazji wystawy malarstwa Anny Świerbutowicz i w artystycznym założeniu miał być odpowiedzią na projekt KOBIETY autorstwa wspomnianej.

Założeniem cyklu „Twarzą w twarz”, miała być próba opisania męskiego spojrzenia na świat, a zarazem odpowiedzi na pytanie o męskie wartości w XXI wieku, na progu wirtualnego i realnego świata oraz zmian społecznych.

Szukając odpowiedzi na pytanie czym jest własna męskość, artysta przygląda się innym mężczyznom, twierdząc, że „żeby zobaczyć siebie, najpierw trzeba zobaczyć innych, a żeby zobaczyć innych, trzeba głęboko spojrzeć w siebie”.

Michał Kawalec urodził się w 1978 roku w Lublinie. Studia na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W swojej pracy magisterskiej poruszył temat roli multimediów w Edukacji Plastycznej młodzieży gimnazjalnej. Dyplom Artystyczny (grafika warsztatowa – druk wklęsły) bronił w pracowni profesora Zdzisława Niedźwiedzia. W 2003 r. otrzymał tytuł magistra sztuki. Od dwudziestu lat jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków, Okręg Lublin.

Fotografie – Weronika Franiewska (kl. 3B)

image_pdfimage_print