Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w ZSP

Na dolnym korytarzu szkoły uczennica czyta „łamańce językowe”. Są też inni uczniowie, dyr Krzysztof Dąbek i nauczycielka Agnieszka Aleksandrowicz. Kliknięcie w miniaturkę obrazka spowoduje wyświetlenie powiększonego zdjęcia.Dnia 21 lutego 2020 r. uczniowie klas II a i b (rozszerzenie z języka polskiego) wraz z nauczycielem przedmiotu z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego przygotowali dla uczniów i nauczycieli naszej szkoły konkurs pt. „Zasmakuj w polszczyźnie”.

Chętni, którzy przeczytali na głos bezbłędnie wylosowane „łamańce językowe”, mogli w nagrodę Na dolnym korytarzu szkoły uczennica czyta „łamańce językowe”. Są też inni uczniowie i nauczycielka Agnieszka Aleksandrowicz. Kliknięcie w miniaturkę obrazka spowoduje wyświetlenie powiększonego zdjęcia.dostać smaczne ciastko. Oprócz konkursu uczniowie przygotowali i rozmieścili na korytarzach szkolnych kartki, zawierające typowe błędy językowe wraz z ich poprawną wersją i objaśnieniem zasad poprawnej pisowni.

Agnieszka Aleksandrowicz

fot. Andrzej Mazuś