Moda na sukces Klaudii Janikowskiej

Uczennica klasy 3A Klaudia Janikowska (tkanina artystyczna) w marcu bieżącego roku została finalistką w trzech ogólnopolskich konkursach, w jednym z nich otrzymała wyróżnienie. Brawo!

Klaudia interesuje się projektowaniem mody. Miniony miesiąc upłynął jej pod znakiem podróży, które wynikały z różnych lokalizacji konkursów.

Klaudia Janikowska

Pierwszy z nich, czyli „ IV Ogólnopolski Konkurs dla Młodych Projektantów: KREACJE PROWOKACJE 2019” odbył się w dniu 1.03.2019 r. w Radomiu. Klaudia zaprezentowała kolekcję składającą się z trzech sukienek wzbogaconych ręcznie robionymi narzutkami. Następnie 5.03.2019 r. wzięła udział w „III Ogólnopolskim Konkursie Szkoły Mody – Rzeszów 2019: Sztuka Przeobrażeń. Piękno przestrzennej ornamentyki”. Z myślą o nim, została zaprojektowana sukienka z ręcznie robionym haftem na spódnicy.

Dnia 27 marca w Warszawie odbył się „VII Ogólnopolski Konkurs Kreowania Ubioru: Awangarda na co dzień” – Klaudia przygotowała trzy sukienki wraz z narzutkami wykonanymi ręcznie techniką makramy, za które otrzymała wyróżnienie.

Warto podkreślić fakt, że Klaudia była jedyną uczestniczką konkursów, która nie była uczennicą szkoły o profilu stricte modowym. Wszystkie konkursy były dla niej dużym wyzwaniem, pozwoliły jej oswoić się z branżą modową i specyfiką pokazów mody.

Red. Alicja Kuśmierczyk-Mankiewicz