1

Opłatek środowisk kresowych i polonijnych w ZSP

Cztery kobiety ubrane w czarne suknie i kolorowe, ludowe chusty. Trzy śpiewają Jedna z nich gra na instrumencie ludowym szarpanym. Mężczyzna w ciemnym garniturze gra na skrzypcach. Występują na scenie auli. Kliknięcie w miniaturkę obrazka spowoduje wyświetlenie powiększonego zdjęcia.26 stycznia 2020 r. w auli ZSP odbyła się uroczystość spotkania opłatkowego środowisk kresowych i polonijnych, zorganizowana przez Stowarzyszenie Wspólnota Polska „Dom Polski” oddział w Lublinie. Podczas spotkania prowadzonego przez prezesa oddziału lubelskiego, p. dr Dariusza Śladeckiego, zgromadzeni mieli okazję również wysłuchać występów zespołów polonijnych z Litwy i Ukrainy, w patriotycznym, religijnym (kolędy) i popularnym repertuarze. Na spotkaniu obecni byli także przedstawiciele władz samorządowych: wicemarszałek województwa lubelskiego p. Z. Wojciechowski oraz przedstawiciel prezydenta m. Lublin. P. Z. Niedbała, który wręczył okolicznościowe dyplomy i medale dla osób szczególnie zasłużonych dla rozwijania wspólnych relacji między macierzą a środowiskami polonijnymi w krajach dawnego ZSSR.

Opis alternatywny. Galeria składa się z 16 plików graficznych.

Na ścianach auli szkolnej wiszą duże białe tafle. Drewniane płaskorzeźby przedstawiające godła, orły wyłaniają się spod podwieszonego sufitu zbudowanego z białych tkanin (pozostałości po dekoracji studniówkowej). Na środku sceny na ekranie wyświetlony jest slajd z portretem C. K. Norwida i jego wiersz. Po jego obu stronach wiszą bordowe, grube kurtyny zsunięte na boki. Na podłodze jasny, nowy parkiet.

Ludzie w średnim i starszym wieku siedzą na niebiskich krzesłach na widowni. W większości są to mężczyźni ubrani w garnitury. Kobiet jest niewiele. Panuje uroczysty nastrój.

Przemawiają dr Dariusz Śladecki i inni na środku auli, przy scenie.

Z. Niedbała składa gratulacje i wręcza dyplomy wybranym gościom na środku auli, przy scenie.

Część artystyczną na scenie auli wykonują kobiety ubrane w czarne suknie, które śpiewają w kombinacji duet i trio.

Inny zespół czeka w drzwiach auli na występ. Cztery kobiety ubrane w czarne suknie i kolorowe, ludowe chusty. Jedna z nich trzyma instrument ludowy szarpany w dłoniach. Jest też mężczyzna w ciemnym garniturze ze skrzypcami.

Na widowni znajdują się m.in. dyr Krystyna Głowniak, nauczyciel Tadeusz Kliczka. We frontowych drzwiach stoi nauczyciel Waldemar Dziaczkowski.

Kliknięcie w miniaturkę obrazka spowoduje wyświetlenie powiększonego zdjęcia.