Sukces Mai Myszkowiak we Francuskim Konkursie Recytatorskim

Plakat informacyjny o konkursie z Wieżą Eiffla. Kliknięcie w miniaturkę obrazka spowoduje wyświetlenie powiększonego zdjęcia.Z radością informujemy, że Maja Myszkowiak, uczennica klasy III B zajęła 3 miejsce w VII edycji Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego w Języku Francuskim. Maja została nagrodzona za świetną interpretację bajki Anne-Marie Gaudrat Un Noël raté przez jury w składzie: dr Maria Cichoń, profesor UMCS z Katedry Romanistyki oraz Élodie Peurou i dr Kévin Raynaud, pracownicy naukowi KUL.

Warto dodać, iż nasze liceum było reprezentowane jeszcze przez dwie uczennice z klasy II B: Zuzannę Dul, która zaprezentowała wiersz Maurice’a Carême’a La Main de ma Mère oraz Jagodę Pawluk z interpretacją Que crains-tu? Anny de Noailles.

Serdecznie gratulujemy Mai i dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i udział w konkursie.

Dorota Nowiszewska-Machoń, Agnieszka Drzewiecka