III Ogólnopolskie Warsztaty „Designu” dla nauczycieli szkół plastycznych 2010

Warsztaty Design 2010W dniach 6-8 marca 2010 roku miały miejsce w ZSP w Lublinie Warsztaty Designu. Gościem specjalnym tego wydarzenia był profesor Ross Winning, Dziekan Wydziału Digital Media na Uniwersytecie Wolverhampton (Anglia).

Warsztaty zostały podzielone na dwie główne części. W pierwszym etapie odbyło się jednodniowe szkolenie z obsługi programu Adobe After Effects CS4, prowadzone przez Pana Jacka Korbusa. Drugi etap obejmował warsztaty podstawowych technik animacji, które prowadził prof. Ross Winning (w języku angielskim). W ramach tych zajęć przedstawiona została także skrótowo ogólna wiedza na temat nowoczesnych produkcji filmowych.

Animacja tradycyjna i komputerowa jest intensywnie wykorzystywane we współczesnej sztuce, na co dowodem było duże zainteresowanie nauczycieli i uczniów.

Osobowość prowadzącego, jego dorobek artystyczny oraz pozycja w branży zagwarantowały wysoki poziom spotkania, dając silny impuls do rozwoju zarówno nauczycielom jak i młodzieży.