Wizyta Anny Jung Wojciechowskiej w ZSP

Anna Jung Wojciechowska i uczniowie w auli. Kliknięcie w miniaturkę obrazka spowoduje wyświetlenie powiększonego zdjęcia.25 października (piątek) o godzinie 13.00 w auli szkolnej odbyło się spotkanie pani Anny Jung Wojciechowskiej, rzeźbiarki, żony Ryszarda Wojciechowskiego, z młodzieżą klas licealnych. Spotkaniu towarzyszyła prezentacja multimedialna pokazująca twórczość zmarłego na emigracji artysty. Anna Jung-Wojciechowska przyjechała do Polski by dokumentować prace swojego męża, rzeźbiarza i malarza, pochodzącego z Lublina, absolwenta lubelskiego plastyka.

Zobacz biogram R. Wojciechowskiego w Galerii Absolwentów Lubelskiej Szkoły Plastycznej – link do strony.

fot. Andrzej Mazuś

Opis alternatywny. Galeria składa się z 13 plików graficznych.

Na ścianach auli szkolnej wiszą prace dyplomowe z grafiki. Przy suficie na ścianie pokrytej drewnem znajdują się drewniane płaskorzeźby przedstawiające godła, orły. Na podłodze jasny, nowy parkiet. W dużych oknach wiszą bordowe, grube zasłony. Z tego samego materiału wykonane kurtyny wiszą na scenie, zsunięte na boki. Po prawej stronie sceny znajdują się przeciągnięte od podłogi do sufitu tkaniny, biała i czerwona (symbol flagi Polski). Na środku sceny na ekranie wyświetlone są slajdy. Pierwszy ze zdjęciem Ryszarda Wojciechowskiego, drugi z pejzażem Włoch. Po prawej stronie, przy scenie stoi głośnik, niżej koło schodów dwa bębny. Na środku, przy scenie znajduje się stół przykryty granatową narzutą. Na nim laptop, mysz komputerowa, mikrofon, statyw do mikrofonu, fotografie, publikacje, plastykowa butelka z wodą, szklanka.

Anna Jung Wojciechowska prowadzi wykład połączony z prezentacją stojąc przy stole.

Około 40 osób siedzi na niebiskich krzesłach na widowni. Są to uczniowie i nauczyciele, Tadeusz Kliczka i Danuta Klimala-Brauze.

Uczniowie gromadzą się przy stole i oglądają materiały, które się na nim znajdują. Obecny jest również nauczyciel Robert Wojniusz.

Kliknięcie w  miniaturkę obrazka spowoduje wyświetlenie powiększonego zdjęcia.

image_pdfimage_print