Wystawa „Meblościanka” Joanny Polak – kulisy produkcji klatka po klatce

Zaproszenie na wystawę. Kliknięcie w miniaturkę obrazka spowoduje wyświetlenie powiększonego zdjęcia.Zapraszamy na wystawę naszej absolwentki Joanny Polak (biogram – link do Galerii Absolwentów Lubelskiej Szkoły Plastyczne) w dniu 1 października 2021 roku  o godz. 18.00 do Centrum Spotkania Kultur przy Plac Teatralny 1 w Lublinie.

Na wystawie „Meblościanka” Joanny Polak – kulisy produkcji klatka po klatce widz ma rzadką możliwość obejrzenia tegorocznego filmu animowanego pt. „Meblościanka”. Ponadto zaprezentowana została scenografia do filmu ukazująca tajniki animacji w technice lalkowej.

Joanna Polak działa głównie w obrębie animacji filmowej, videoinstalacji symultanicznej i filmoterapii. Ciągle eksperymentując w animacji posługuje się kilkudziesięcioma odmianami technik tradycyjnych i cyfrowych.

Jej filmy były wyświetlane na ponad 800 prezentacjach, festiwalach i kanałach telewizyjnych (Europa, Azja, USA) i zdobyły 62 nagrody i wyróżnienia. Jest reżyserem ponad 100 filmów głównie animowanych i stypendystką Marszałka Województwa Lubelskiego, Prezydenta Miasta Lublin, Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Zapraszamy – Korytarz B (poziom -1).
Wstęp wolny w godzinach otwarcia budynku CSK.

image_pdfimage_print