Zajęcia dla kandydatów do PLSP w roku szkolnym 2022/2023

Zajęcia praktyczne dla kandydatów do Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Cypriana Kamila Norwida w Lublinie prowadzone są w pracowniach szkoły, przy ul. Muzycznej 10a.

Zajęcia są nieodpłatne, mają charakter cykliczny i odbywają się w soboty.

Spotkanie organizacyjne

Spotkanie organizacyjne dla kandydatów zainteresowanych udziałem w zajęciach praktycznych oraz dla ich rodziców odbędzie się 28 października 2022 (piątek) o godz. 17.00 w budynku szkoły, przy ul. Muzycznej 10a.

Zajęcia

• Listopad: 5, 19
  • Grudzień: 3
  • Styczeń: (brak zajęć)
  • Luty: 4, 18
  • Marzec: 4, 18
  • Kwiecień: 1, 15, 22
  • Maj: 13, 27

Godziny zajęć

• 9.00–10.30 – rysunek lub malarstwo (zamiennie)
  • 10.45–11.45 – kompozycja przestrzenna

Narzędzia i materiały potrzebne na zajęcia

• Rysunek: blok techniczny A3 biały, ołówki (B2, B4, B6), temperówka, gumka.
  • Malarstwo: blok techniczny A3 biały, farby plakatowe (12 kolorów), pędzle do farb wodnych (różne szerokości, np. 5, 10, 15 i 20 mm), paleta (może być talerz plastikowy), naczynie na wodę (ok. 1 litra).
  • Kompozycja przestrzenna: kartki ksero A4 białe, blok techniczny A3 biały, nożyczki lub nożyk do papieru, klej do papieru, taśma klejąca, zszywacz, tekturki A4 (podstawka do tworzonych kompozycji).

Organizatorzy

Organizatorem zajęć dla kandydatów jest Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. C. K. Norwida w Lublinie. Pomocy przy organizacji zajęć udziela Stowarzyszenie Lubelski Plastyk.

Stowarzyszenie Lubelski Plastyk wspiera rozwój artystyczny uzdolnionych uczniów PLSP w Lublinie. Więcej informacji na temat Stowarzyszenia na stronie internetowej PLSP w Lublinie.

Wsparcie finansowe organizacji zajęć

Bardzo prosimy o wsparcie finansowe organizacji zajęć poprzez przelew darowizny na cele statutowe na rzecz Stowarzyszenia Lubelski Plastyk. Zachęcamy, żeby rozważyli Państwo darowizny rzędu 50 PLN za jedno spotkanie sobotnie.

Dane do przelewów

Stowarzyszenie Lubelski Plastyk
Bank Ochrony Środowiska SA
Nr konta: 48 1540 1144 2067 9504 4622 0001
Tytuł przelewu: Darowizna na cele statutowe

Ilość miejsc na zajęciach jest ograniczona – prosimy o wcześniejszy kontakt z opiekunem zajęć.

Opiekun zajęć

Ryszard Paluch
r.paluch@liceumplastyczne.lublin.pl
tel. 505 952 152 (pn–pt w godz. 9–16)