1

Bal kostiumowy w ZSP 2020

Trzy uczennice w ekologicznych strojach prezentują przebrania. Kliknięcie w miniaturkę obrazka spowoduje wyświetlenie powiększonego zdjęcia.Zdążyliśmy w ostatniej chwili na bal kostiumowy w czasie karnawału, który w tym roku był wyjątkowo krótki. Trwał zaledwie 51 dni, od 7 stycznia do 26 lutego.

We wtorek 25 lutego 2020 roku aula Zespołu Szkół Plastycznych im. Cypriana Kamila Norwida w Lublinie zamieniła się w różnobarwne, huczne widowisko. Uczestnicy mieli za zadanie zaprojektowanie strojów z materiałów przeznaczonych do recyklingu. W tym roku bawiono się w scenografii przygotowanej przez tegorocznych maturzystów do swojej studniówki, nawiązującej do mafii lat dwudziestych i trzydziestych, czasów Al Capone, prohibicji…

Uczennica w ekologicznym stroju prezentuje przebranie. Kliknięcie w miniaturkę obrazka spowoduje wyświetlenie powiększonego zdjęcia.Gdy na bal przybyli uczniowie przebrani w oryginalne, ekologiczne stroje, zrobiło się niezwykle kolorowo i ekscytująco. Na zasadach konkursu, dziewczęta i chłopcy prezentowali swoje przebrania poprzez indywidualne i grupowe występy, które zostały nagrodzone gromkimi brawami. Uczniowskie „popisy” przysporzyły jury niemało kłopotu w kwestii wyłonienia zwycięzców. Przy muzyce prowadzonej przez Disc Jockey świetnie bawili się wszyscy – zarówno młodzież, jak i dorośli.

Przypominamy, że już od wielu lat, bal kostiumowy cieszący się niesłabnącym powodzeniem wszedł na stałe w edukacyjny cykl nauczania naszej szkoły. Podczas zabawy realizowane są treści, cele oraz zadania z podstawy programowej przedmiotów artystycznych. Z tego powodu przygotowanie stroju i występu w szkole plastycznej nie jest rzeczą łatwą, a postawienie sobie poprzeczki wysoko tak, by uczynić je innymi od pozostałych wymaga pomysłowości, wyobraźni,  determinacji i zaangażowania, a także współpracy, w przypadku prezentacji grupowych.

Przedstawienie w wykonaniu grupy uczniów, przebranych za kwiaty. Kliknięcie w miniaturkę obrazka spowoduje wyświetlenie powiększonego zdjęcia.Warto w tym miejscu również podziękować Samorządowi Uczniowskiemu za zorganizowanie i sprawne przeprowadzenie imprezy oraz Radzie Rodziców za finansowe wsparcie.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za świetną zabawę. Gratulujemy kreatywności i talentu. Do zobaczenia za rok!

Tekst: Elżbieta Marut-Kargul

fot.: Andrzej Mazuś

Opis alternatywny. Galeria składa się z dwudziestu siedmiu plików graficznych.

Aula przystrojona jest w klimacie mafii lat dwudziestych i trzydziestych, czasów Al Capone, prohibicji, jazzu, swingu, ulicznych potańcówek (dekoracja po tegorocznej studniówce). Drewniane płaskorzeźby przedstawiające godła, orły wyłaniają się spod podwieszonego sufitu zrobionego z białych tkanin. Jest też żyrandol wykonany z białego materiału. Duże okna zasłonięte są grubymi bordowymi zasłonami. Po obu stronach sceny wiszą bordowe, grube kurtyny zsunięte na boki. Na podłodze jasny, nowy parkiet.

Przemawia dyr Krzysztof Dąbek. Obok niego stoi przewodniczący Rady Rodziców – Sylwester Kawa.

Uczniowie tańczą przy dyskotekowych światłach.

Uczennice w ekologicznych strojach prezentują przebrania na scenie.

Uczniowie mają pomalowane twarze. Jedna z dziewczynek ma na twarzy kolorową maskę, chłopiec –  zieloną, wojskową maskę przeciwgazową. Część uczniów jest przebrana w stroje.

Na środku auli, na schodku sceny stoi uczennica w czarnym ubraniu i mówi do zgromadzonych.

Zespoły uczniów grają trzy przedstawienia na scenie. Na jednym z nich jest napis „bagno”. Ostatnie przedstawienie pt. „Dla Pań wszystko” było grane na studniówce. Występują w nim maturzyści i nauczycielka Zuzanna Wyroślak.

Trzech uczniów, między nimi Marcin Lisowski i Tomasz Wesołowski, prezentują taniec.

Jury złożone z nauczycieli ocenia występy i przebrania uczniów. Komisja siedzi przy stole, od lewej: Piotr Strobel, Marta Wasilczyk, Beata Stepanów, Agnieszka Aleksandrowicz.

Kliknięcie w miniaturkę obrazka spowoduje wyświetlenie powiększonego zdjęcia.

Zobacz także: Bal kostiumowy zbliża się wielkimi krokami…