1

Biblioteka

ROK SZKOLNY 2021/22 (wybór)

Logo katalogu online. Kliknięcie w obrazek spowoduje przejście do katalogu ZSP w Lublinie.Klikniecie w obrazek spowoduje przejście do katalogu online biblioteki Zespołu Szkół Plastycznych im. Cypriana Kamila Norwida w Lublinie.

Katalog online biblioteki ZSP w Lublinie – link

Logowanie i rejestracja w Katalogu Online Biblioteka MOL NET+
Instrukcja:

 1. W pasku adresu przeglądarki internetowej wpisz adres: https://m000494.molnet.mol.pl/ – link do strony logowania.
 2. Wyświetli się Katalog Online.
 3. Kliknij w ikonkę kluczyka w prawym górnym rogu.
 4. Kliknij „Załóż konto”.
 5. Wpisz adres email, którego używasz w Office 365 lub ten, który podałeś w bibliotece szkolnej. Mail jest Twoim loginem.
 6. Postępuj zgodnie z prezentowanymi wskazówkami, które umożliwią ustawienie hasła dla Twojego konta.

Loginu (adresu mailowego) przypisanego do konta bibliotecznego nie można zmienić samodzielnie. Musisz podać nowy adres e-mail, którym chcesz się logować osobie pracującej w bibliotece.

Jeśli napotkasz problemy, poproś o pomoc swojego bibliotekarza.

Pełna instrukcja obsługi konta i katalogu znajduje się: https://m000494.molnet.mol.pl/manual – link do strony Katalogu Online Biblioteka MOL NET+

Adres email do korespondencji: biblioteka@liceumplastyczne.lublin.pl

ROK SZKOLNY 2021/22 (wybór)

Odnośniki przy poszczególnych wpisach zawierają linki do artykułów na stronie szkoły.

ROK SZKOLNY 2020/21 (wybór)

Odnośniki przy poszczególnych wpisach zawierają linki do artykułów na stronie szkoły.

Wpis wielostronicowy. Przełączaj się na inne strony w lewym dolnym rogu tekstu.

ROK SZKOLNY 2019/20 (wybór)

Wpis wielostronicowy. Przełączaj się na inne strony w lewym dolnym rogu tekstu.

ROK SZKOLNY 2018/19 (wybór)

 • Statystyka czytelnicza za II semestr roku szkolnego 2018/2019

  Całkowita liczba wypożyczonych woluminów – 1334, w tym uczniom 815. Średnia wypożyczeń na jednego ucznia 3,92. Najwięcej wypożyczyła klasa 2b – 151 woluminów, gdzie średnia wypożyczeń na jednego ucznia wyniosła 7,55 książek. Najlepszym czytelnikiem okazał się Wesołowski Tomasz z klasy 5b, który w bieżącym semestrze wypożyczył 13 książek. Serdecznie gratulujemy!

 • Biblioteka Zespołu Szkół Plastycznych im. Cypriana Kamila Norwida w Lublinie zaprasza wszystkich uczniów do udziału w szkolnym konkursie czytelniczym na recenzję przeczytanej książki. „Polecam – Przeczytaj” ma formułę cyklicznego konkursu miesięcznego i będzie trwał do 31 maja 2019 roku. Czytaj dalej →
 • W ramach współpracy z Filią nr 5 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie, 13 marca 2019 roku wypożyczono książki dla naszych czytelników. Zapraszamy do szkolnej biblioteki. Czytaj dalej →
 •  Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”
 •  Nowe książki w bibliotece, styczeń 2019

Wpis wielostronicowy. Przełączaj się na inne strony w lewym dolnym rogu tekstu.

ROK SZKOLNY 2017/18 (wybór)

 • Statystyka czytelnicza za II semestr roku szkolnego 2017/2018
 •  Nowe książki w bibliotece, marzec 2018
 • W ramach współpracy z Filią nr 5 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie, w lutym 2018 roku wypożyczono książki dla naszych czytelników. Zapraszamy do szkolnej biblioteki.  Spis woluminów
 • W konkursie czytelniczym ze znajomości utworu Aleksandra Fredry pt. „Zemsta” przeprowadzonym dnia 26 stycznia 2018 r. pierwsze miejsce zdobyła Alicja Pawelec z klasy 2 b OSSP w Lublinie. Serdecznie gratulujemy!
 • Statystyka czytelnicza za I semestr roku szkolnego 2017/2018

  Całkowita liczba wypożyczonych woluminów – 1 929, w tym uczniom 1 575. Średnia wypożyczeń na jednego ucznia 6,85. Najwięcej wypożyczyła klasa 2b – 403 woluminów, gdzie średnia wypożyczeń na jednego ucznia wyniosła 16,1 książek. Serdecznie gratulujemy!

 • Wyniki konkursu czytelniczego „Polecam – Przeczytaj”- laureatka Anna Myszkowiak (2A LP)
 • W konkursie czytelniczym ze znajomości utworu Aleksandra Kamińskiego „Kamienie na szaniec” przeprowadzonym dnia 26 października 2017 r. pierwsze miejsce zdobyła Martyna Jachowicz z klasy 3 b OSSP w Lublinie. Serdecznie gratulujemy!
 • Narodowe Święto Niepodległości
 • Poaukcyjny kiermasz prac uczniów ZSP
 • Biblioteka ZSP w Lublinie zaprasza wszystkich uczniów do udziału w szkolnym konkursie czytelniczym na recenzję przeczytanej książki. Polecam – Przeczytaj” ma formułę cyklicznego konkursu miesięcznego i będzie trwał od października do kwietnia 2018 roku. Czytaj dalej →

Zbiory cyfrowe – dostępne nieodpłatnie online w Bibliotece Cyfrowej Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie pozwolą czytelnikom na zapoznanie się z najcenniejszymi zbiorami WBP, zaliczonymi do Narodowego Zasobu Bibliotecznego.

Wpis wielostronicowy. Przełączaj się na inne strony w lewym dolnym rogu tekstu.

ROK SZKOLNY 2016/17 (wybór)

 • Statystyka czytelnicza za II semestr roku szkolnego 2016/2017

  Całkowita liczba wypożyczonych woluminów – 1131, w tym uczniom 745. Średnia wypożyczeń na jednego czytelnika wyniosła 3,72 książek, zaś na na jednego ucznia 3,00.
  Najwięcej wypożyczyła klasa 6b – 94 woluminów, gdzie średnia wypożyczeń na jednego ucznia wyniosła 4,70 książek. Najlepszym czytelnikiem został Nikodem Nowak  z 1b, który wypożyczył 27 tytułów. Serdecznie gratulujemy!

 • Wyniki konkursu „Polecam – przeczytaj!”
 • „Żołnierze Niezłomni… oczami młodych” – wystawa
 • W ramach współpracy z Filią nr 5 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie, w lutym 2017 roku  wypożyczono książki dla naszych czytelników. Zapraszamy do szkolnej biblioteki.  Spis woluminów
 • W konkursie czytelniczym ze znajomości utworu Aleksandra Fredry pt. „Zemsta” przeprowadzonym dnia 9 stycznia 2017 r. pierwsze miejsce zdobyła Julia Kawa z klasy 2 b OSSP w Lublinie. Serdecznie gratulujemy!
 • Konkurs urbanistyczno-architektoniczny
 • Statystyka czytelnicza za I semestr roku szkolnego 2016/2017

  Całkowita liczba wypożyczonych woluminów – 1 900, w tym uczniom 1532.
  Najwięcej wypożyczyła klasa 1b – 417 książek. Najlepszym czytelnikiem została Ewa Dziuba z 1b, która wypożyczyła 23 woluminów. Serdecznie gratulujemy!

 •  Boże Narodzenie tuż, tuż…
 •  Nowe książki w bibliotece listopad – grudzień 2016
 • Biblioteka przyłączyła się do ustanowionego przez Sejm i Senat RP roku 2016 Rokiem Henryka Sienkiewicza. Z tej okazji w listopadzie 2016 r. w szkolnej bibliotece wykonano gazetkę i wystawkę książek poświęconych życiu i twórczości w/w pisarza.
 • W konkursie czytelniczym ze znajomości utworu Aleksandra Kamińskiego „Kamienie na szaniec” przeprowadzonym dnia 26 października 2016 r. pierwsze miejsce ex aequo zdobyły Patrycja Lipczyńska i Paulina Siodłowska z klasy 3 b OSSP w Lublinie. Serdecznie gratulujemy!
 • W ramach współpracy z Filią nr 5 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie, w październiku 2016 roku  wypożyczono książki dla naszych czytelników. Zapraszamy do szkolnej biblioteki. Spis woluminów
 • W konkursie czytelniczym ze znajomości „Mitologii” Jana Parandowskiego przeprowadzonym dnia 29 września 2016 r. pierwsze miejsce zdobyła Michalina Grochowska z klasy 1 b OSSP w Lublinie. Serdecznie gratulujemy!
 • Historia z pierwszej ręki
 •  Uczniowie ZSP im. Norwida w Lublinie świętowali Dzień Patrona

Zbiory cyfrowe – dostępne nieodpłatnie online w Bibliotece Cyfrowej Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie pozwolą czytelnikom na zapoznanie się z najcenniejszymi zbiorami WBP, zaliczonymi do Narodowego Zasobu Bibliotecznego.

Wpis wielostronicowy. Przełączaj się na inne strony w lewym dolnym rogu tekstu.

ROK SZKOLNY 2015/16 (wybór)

STATYSTYKA CZYTELNICZA ZA II SEMESTR ROKU SZKOLNEGO 2015/16

Najlepszym czytelnikiem został Maciej Rapa z klasy 4b, który w bieżącym półroczu wypożyczył najwięcej książek, 17 egzemplarzy.  S e r d e c z n i e  g r a t u l u j e m y !

Całkowita liczba wypożyczonych woluminów – 1 161, w tym uczniom 730.


Wyniki konkursu „Polecam – przeczytaj!”


NOWE KSIĄŻKI W BIBLIOTECE

 • W ramach współpracy z Filią nr 5 MBP w Lublinie, we wrześniu 2015 roku wypożyczyliśmy dla naszych uczniów następujące pozycje. Zobacz spis (plik .pdf)

Niektóre tytuły


Niektóre tytułySTATYSTYKA CZYTELNICZA ZA I SEMESTR ROKU SZKOLNEGO 2015/16

Najlepszym czytelnikiem została Patrycja Dyda z klasy 4A, która w bieżącym półroczu wypożyczyła najwięcej książek, 32 egzemplarze.  S e r d e c z n i e  g r a t u l u j e m y !

Całkowita liczba wypożyczonych woluminów – 1 593, w tym uczniom 1319.

Wpis wielostronicowy. Przełączaj się na inne strony w lewym dolnym rogu tekstu.

Archiwum 2005-2015

Oficjalna (archiwalna) strona biblioteki Zespołu Szkół Plastycznych im. Cypriana Kamila Norwida w Lublinie w latach 2005-2015.

Autor – Elżbieta Marut-Kargul