Dzień patrona naszej szkoły

25 września, w szkolnej auli odbyła się uroczystość związana z rocznicą urodzin patrona Zespołu Szkół, Cypriana Kamila Norwida (ur. 24 września 1821 roku). W okolicznościowej uroczystości, uczniowie klas gimnazjalnych i licealnych zinterpretowali wybrane utwory poetyckie naszego patrona, połączone z akompaniamentem muzycznym. Zgodnie z wieloletnią tradycją, uroczystości towarzyszyła wystawa prac tkaniny artystycznej, inspirowana twórczością graficzną poety.

Również i tym razem biblioteka przyłączyła się do obchodów poprzez wyeksponowanie publikacji poświęconych życiu i twórczości patrona. Na szczególną uwagę zasługuje specjalne wydanie „Naszego Dziennika”, 05.11.2013, Nr 258 (4797). Pod wspólnym tytułem „C. Norwid POETA NIEODKRYTY” znalazły się artykuły: „Był człowiekiem nadziei”/ Barbara Wachowicz, „Pędzlem i piórkiem”/ dr Edyta Chlebowska, „Dlaczego Norwid?”/ prof. dr hab. Piotr Jaroszyński, „Prawda i sumienie”/ Beata Falkowska. Artykuły dostępne są nie tylko w bibliotece, ale również na stronach internetowych „Naszego Dziennika”.

C. K. Norwid, Autoportret „ipse ipsum”, 1857. Zbiory Biblioteki Narodowej w Warszawie; źródło: Gliński Mikołaj, The Return of Polish Émigré Literature [W:] culture.pl [online]. [dostęp 2017.10.19] http://culture.pl/en/article/the-return-of-polish-emigre-literature