Szyszkowska Magdalena

Urodziła się w Lublinie.

W 1992 r. ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Cypriana Kamila Norwida w Lublinie.

Dyplom z rysunku pod kierunkiem prof. Stanisława Góreckiego uzyskała w 1997 roku na Wydziale Artystycznym UMCS. W 2011 roku ukończyła studia podyplomowe na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie. Dyplom pod kierunkiem prof. Teresy Kotkowskiej- Rzepeckiej, aneks do dyplomu - artystyczny papier unikatowy.

Pracowała jako nauczyciel plastyki w szkole podstawowej oraz nauczyciel zawodu na kierunku reklama wizualna w Zespole Szkół Plastycznych w Lublinie.

Od 2007 do 2014 roku pracowała jako asystent w Instytucie Sztuk Pięknych Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie oraz w Kolegium Sztuk Pięknych UMCS w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą, prowadząc zajęcia z rysunku i malarstwa.

Obecnie pracuje jako nauczyciel akademicki w Wyższej Szkole Społeczno- Przyrodniczej im. Wincentego Pola w Lublinie, prowadząc zajęcia z charakteryzacji, wizażu i stylizacji na kierunku Kosmetologia.

W swojej pracy artystycznej zajmuje się rysunkiem, malarstwem, fotografią oraz eksperymentalnymi technikami związanymi z unikatowym papierem ręcznie czerpanym, pozyskiwanym z materiału roślinnego.

Jest członkiem ZPAP- Oddział Lublin, oraz założycielką i członkiem „ Otwartej Grupy” skupiającej nauczycieli akademickich Instytutu Sztuk Pięknych w Lublinie.

Czynnie uczestniczy w życiu artystycznym oraz bierze udział w plenerach i wystawach zarówno zbiorowych jak i indywidualnych. Obrazy Szyszkowskiej podziwiać można w galeriach sztuki oraz na aukcjach w domach aukcyjnych. W marcu 2015 roku otwarty został przewód doktorski, na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Bibliografia:

• Magdalena Szyszkowska [W:] art in house [on-line]. [dostęp 2024.03.06] https://artinhouse.pl/pl/artysta/magdalena-szyszkowska/793

Galeria Absolwenta

Kliknięcie w miniaturkę obrazka spowoduje wyświetlenie powiększonego zdjęcia.

fot.1

fot.2

fot.3

fot.4

Podpisy zdjęć:

• fot. 1 - Magdalena Szyszkowska; źródło: Magdalena Szyszkowska [W:] art in house [on-line]. [dostęp 2024.03.06] https://artinhouse.pl/pl/artysta/magdalena-szyszkowska/793
  • fot. 2 - Ananas, 2011, akryl na płótnie, 80 x 60 cm; źródło: Magdalena Szyszkowska [W:] At art [on-line]. [dostęp 2024.03.06] https://atart.com.pl/autor/magdalena-szyszkowska/
  • fot. 3 - Inni 6, 2014, akryl na płótnie, 18 x 24 cm; źródło: jw.
  • fot. 4 - Komunia, 2012, akryl na płótnie, 50 x 70 cm; źródło: jw.
dodano wpis: 2024.03.07