Biały Mirosław

Absolwent - 1987 r.

Urodził się w 1966 roku.

Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Cypriana Kamila Norwida w Lublinie w 1987 roku.

Jest absolwentem Wyższej Szkoły Graficznej w Danii, w której mieszkał przez 10 lat.

Malarstwo uprawiał najchętniej. Jest twórcą wielu obrazów, które wielokrotnie wystawiał, między innymi w Skandynawii, Niemczech, Holandii, Polsce. Jego prace można znaleźć w prywatnych kolekcjach na całym świecie.

Wiele podróżował, aby bardziej zgłębić kulturę i sztukę innych krajów. Podczas studiów w Kopenhadze poznawał grafikę i reklamę komputerową, biorąc także udział w wojażach do dużych firm reklamowych w Danii, Włoszech i Stanach Zjednoczonych.

Oprócz malarstwa projektował plakaty, rzeźbił, zajmował się ceramiką i ilustracją książkową. Projektował dla Amnesty International i Unii Europejskiej, dla organizacji pozarządowych i firm prywatnych.

Bibliografia:

• Miro Biały [W:] Wirydarz Galeria Sztuki [on-line]. [dostęp 2023.04.04] http://wirydarz.com.pl/miro-bialy/

Galeria Absolwenta

Kliknięcie w miniaturkę obrazka spowoduje wyświetlenie powiększonego zdjęcia.

fot.1

fot.2

fot.3

fot.4

Podpisy zdjęć:

• fot. 1 - Mirosław Biały; źródło: arTRozmaitości w PMDK [on-line]. [dostęp 2023.04.04] https://lubartow24.pl/informacje/lokalne/119579/artrozmaitosci-w-pmdk/
  • fot. 2 - Nasz doroczny owoc zakazany, 2018, olej na płótnie, 120 x 80 cm; źródło: Miro Biały - Aukcje [W:] onebid.pl [on-line]. [dostęp 2023.04.04] https://onebid.pl/pl/artist/aukcja/Miro-Bialy
  • fot. 3 - Szkoda czasu, 2014, olej na płótnie, 143 x 93 cm; źródło: jw.
  • fot. 4 - Nie ma się czego bać, Adolfie, 2016, olej na płótnie,110 x 73 cm; źródło: jw.
dodano wpis: 2023.04.05

Opis alternatywny zdjęć:

fot. 1 Zdjęcie. M. Biały stoi w galerii na tle obrazów umieszczonych na sztalugach. W rękach trzyma nagrodę i katalog. Ubrany jest w mocno wytartą kurtkę skórzaną i brązowe spodnie. Mężczyzna jest uśmiechnięty i zadowolony. Pozuje do zdjęcia.

fot. 2 Rysunek, karykatura. Mężczyzna w kapeluszu i kobieta z szarymi, długimi włosami trzymają w rękach duże, zielone jabłko. Ubrani są w brązowe ubrania. Znajdują się na brązowym tle.

fot. 3 Malarstwo. Młody mężczyzna ubrany w brązowy kapelusz, białą bluzkę i zielone spodnie siedzi na schodach. U jego stóp stoi butelka. W tle znajduje się kilka niebieskich budynków w formie wież z czerwonymi dachami i zegarami. Na dachach powiewają różne chorągiewki. Wieże nienaturalne, zdeformowane.

fot. 4 Malarstwo, karykatura. Na dworze jest wietrznie. Młoda kobieta z żółtymi włosami stara się utrzymać w rękach czerwoną parasolkę, którą przechyla wiatr. Kobieta ubrana jest w żółty płaszcz, czarną sukienkę i czerwone kalosze. U jej stóp stoi biały kot. Obydwoje znajdują się na zielonym podłożu. W tle znajdują się zdeformowane kamienice i klasyczne, czarne latarnie. Budynki są koloru brązowego w różnych odcieniach. Dachy są w kolorach bordo, brąz, granat. Na niebisko-granatowym tle fruwają ptaki.

| Powrót do strony głównej PLSP w Lublinie|