Lalka Ewa

Absolwentka - 1999 r.

Urodziła się w Lublinie. Studiowała w Instytucie Sztuk Pięknych UMCS w Lublinie oraz w Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku na Wydziale Wokalno-Aktorskim, w klasie śpiewu Aleksandry Kucharskiej-Szefler i Ewy Marciniec oraz w klasie aktorstwa Grzegorza Chrapkiewicza (dyplom 2008).

Występowała w rolach dramatycznych w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku (Staroświecka komedia A. Arbuzova, Piaskownica M. Walczaka).

Uczestniczyła m.in. w Schleswig-Holstein Music Festival oraz kursach wokalnych w klasie Ewy Czermak i Ingrid Kremling w ramach Wratislavia Cantans Festival (2005), w Międzynarodowej Letniej Szkole Muzyki Dawnej w Lidzbarku Warmińskim (kurs w klasie Anny Mikołajczyk-Niewiedział).

W ramach programu Erasmus studiowała w klasie śpiewu wybitnego tenora Kaludi Kaludova w Nov Bułgarski Universitet w Sofii (2007).

W roku 2006 uczestniczyła w finale Międzynarodowego Konkursu na wykonanie partii z Orfeusza C. Monteverdiego w Weronie. W roku 2007 wzięła udział w realizacji opery W. A. Mozarta Die Zauberflöte jako Zweite Dame, a w roku 2008 wykonała partię Zerliny w operze W. A. Mozarta Don Giovanni.

Krąg jej zainteresowań obejmuje przede wszystkim muzykę dawną i współczesną. W repertuarze posiada wiele pieśni renesansowych, arii barokowych oraz klasycznych jak też partii oratoryjno-kantatowych, m.in.: F. Couperin - Leçons de Ténèbres, M.A. Charpentier- Te Deum (H. 146), A. Vivaldi- Magnificat g minor (RV 611), A. Vivaldi- Gloria (RV 589), J.S.Bach- Magnificat D-dur (BWV 243), J.S.Bach- Matthäuspassion (BWV 244), G.F.Handel- Messiah (HWV 56), W.A.Mozart- Krönugsmesse (KV 317). Wykonuje również partie operowe: Susanny i Barbariny (Le nozze di Figaro, Mozart), Zerliny (Don Giovanni, Mozart), Poppei oraz Drusilli (L'incoronazione di Poppea, Monteverdi), Musica, Euridice, Ninfa (L'Orfeo, Monteverdi), Almireny (Rinaldo, Haendel), Mercedes (Carmen, Bizet), Frau Fluth (Wesołe kumoszki z Windsoru, Nicolai).

Aktualnie prowadzi klasę śpiewu w Szkole Muzycznej im. T. Szeligowskiego w Lublinie.

W repertuarze posiada partie operowe, oratoryjne, a także pieśni od renesansowych po współczesne.

Bibliografia:

• KONCERT MUZYKI KAMERALNEJ I ORGANOWEJ, broszura wydana z okazji koncertu Ewy Lalki i Marcina Simela w Kościele Ewangelicko-Augsburskim pw. Św. Trójcy w Lublinie w dniu 10.11.2013 r.

• Recital dyplomowy Hanny Hipp i Ewy Lalki [W:] Nadbałtyckie Centrum Kultury Gdańsk [on-line]. [dostęp 2015.04.29] http://www.nck.org.pl/pl/wydarzenie/885/recital-dyplomowy-hanny-hipp-i-ewy-lalki

• Lalka Ewa [W:] Filharmonia im. H. Wieniawskiego w Lublinie [on-line]. [dostęp 2015.04.29] http://filharmonialubelska.pl/775-as-lalka_ewa.html

Galeria Absolwenta

Kliknięcie w miniaturkę obrazka spowoduje wyświetlenie powiększonego zdjęcia.

fot.1

Podpisy zdjęć:

• fot. 1 - Ewa Lalka; źródło: Lalka Ewa [W:] Filharmonia im. H. Wieniawskiego w Lublinie [on-line]. [dostęp 2015.04.29] http://filharmonialubelska.pl/775-as-lalka_ewa.html
aktualowano wpis: 2015.04.29

| Powrót do strony głównej PLSP w Lublinie|