Magia Sycylii zaklęta w fotografii

Piotr Szymankiewicz Od 4 grudnia 2015 roku w galerii Zespołu Szkół Plastycznych im. Cypriana Kamila Norwida w Lublinie można zobaczyć wyjątkową wystawę fotografii Piotra Szymankiewicza. W godzinach 12.00 – 17.00 można oglądać prace będące fascynacją egzotyką, zabytkami i malowniczymi krajobrazami śródziemnomorskiej wyspy. Na wystawie zobaczymy wielobarwną włoską krainę, między innymi wulkaniczne pejzaże i tajemnice ukryte w antycznej architekturze. Poczujemy promienie gorącego słońca i ciepły, śródziemnomorski klimat.

Serdecznie zapraszamy w podróż do magicznej Sycylii,  tej niezwykłej wyspy południowej urody i orientalnych zapachów.

W dniu 7 grudnia 2015 roku w szkolnej galerii odbył się wernisaż wystawy.

E.K.

Piotr Szymankiewicz Piotr Szymankiewicz urodził się nocą 1962 roku w czasie koniunkcji Słońca i Merkurego. Być może ów kosmiczny tranzyt obudził w nim potrzebę odkrywania piękna. Tego się nigdy nie dowiemy. Faktem jest, że Szymankiewicz ukończył studia artystyczne na wydziale rzeźby w krakowskiej ASP, a następnie od ponad 20 lat naucza rzeźby, rysunku i malarstwa w lubelskiej szkole plastycznej. Niezależnie kontynuuje badania i eksperymenty artystyczne. Od 8 lat prowadzi niekończący się cykl graficzny będący swoistym dialogiem z samym sobą. Może lepiej tego nie oglądać?

Artysta od lat pielęgnuje mit śródziemnomorski, a obecna wystawa jest „ubocznym” efektem tegorocznej sycylijskiej podróży. Oto Sycylia – niezwykła wyspa południowej urody i orientalnych zapachów.

Stella Maris
A.D. 2015