Sukcesy najmłodszych!

W II Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym ,,Pejzaże miasta – Place”, wyróżnienia otrzymali:

• Katarzyna Banasiak z kl.1b OSSP
  • Stanisław Falenta z kl. 2b OSSP

Uczniom gratulujemy!

„(…) Uczestnicy konkursu mają możliwość zmierzyć się z tematem „PLAC MIEJSKI”, czyli zauważyć, zastanowić się nad miejscami, które często mijamy, być może obojętnie. Uwrażliwienie na przestrzeń miejską, szczególnie tą – mniej lub bardziej pustą – jaką stanowią place, zmusza do refleksji nad skonstruowaną, rzadko spontanicznie wykreowaną jej funkcją. Od początku cywilizacji place publiczne (forum, agora, rynek) stanowią miejsce spotkań, podejmowania zbiorowych decyzji, wiecowania, demonstrowania i protestowania, wyróżniania i karania, ale także handlu i świętowania.
Jak widzimy place?
Jakie place są wokół nas?
 (…)”

Tak o konkursie pisali organizatorzy – Zespół Państwowych Placówek Kształcenia Plastycznego im. Jana Cybisa w Opolu.

Poniżej zamieszczamy odpowiedź naszych uczniów, czyli wyróżnione prace Kasi i Stasia.